Wtorek, 14 marca 2023

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje platforma audiobooków Volume. Nowa usługa to efekt współpracy  norweskiej firmy Beat Technology i Grupy Wydawniczej Sonia Draga.

Beat Technology tworzy platformy audiobooków dla kilku europejskich wydawców (m.in. norweski Fabel,  Fluister w Holandii,  AudioTribe w Rumunii, Skoobe.de w Niemczech czy JukeBooks w Grecji) i jednego afrykańskiego (AkooBooks Audio w Ghanie). System może być wykorzystywany na potrzeby jednego wydawnictwa lub konsorcjum firm.

“Rozpoczęcie współpracy z polskim partnerem było naszą ambicją od dawna. A znalezienie takiej partnerki jak Sonia Draga jest po prostu fantastyczne. Jest odważnym i szanowanym wydawcą z niesamowitą ofertą. Jako osoba jest szanowana na całym świecie i znana z przenikliwego analizowania przy podejmowaniu decyzji i odważnych ruchów, czyli dwóch cech, które są zawsze mile widziane. Volume zaoferuje polskim wydawcom i czytelnikom nową drogę, wytyczoną przez zespoły najbliższe autorom i posiadające największą wiedzę o czytelnikach” – skomentował Nathan Hull, dyrektor ds. strategii w Beat Technology.

Szczegóły przedsięwzięcia mamy poznać wkrótce.

A już w najbliższym wydaniu dwutygodnika “Biblioteka Analiz” ukaże się wywiad z Sonią Dragą.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Publishing Perspectives