Piątek, 1 grudnia 2023

Już 2 grudnia odbędą się Targi Zero Waste, na których zorganizowana zostanie specjalna zbiórka książek, płyt, kaset i gadżetów.

Akcję organizuje Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka, dzięki której przedmioty otrzymają nie tylko drugie życie, ale również przyczynią się do dalszego wsparcia działań organizacji charytatywnych.

Swoją cegiełkę będzie można dołożyć w godzinach 10-18 w Domu Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25 w Warszawie).

Na konto zbiórki przyjmowane będą nie tylko książki, ale również płyty CD, DVD i winylowe, kasety VHS i magnetofonowe oraz różnorodne gadżety, w które można tchnąć drugie życie. Wszystkie przedmioty zostaną przekazane dalej, co pomoże wesprzeć działalność fundacji charytatywnych.
Targi Zero Waste.jpg
Nauczmy się, jak wykorzystywać rzeczy, by ograniczyć produkcję odpadów, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważnym zagadnieniem. Targi Zero Waste stanowią doskonałą okazję, by poznać tajniki umiejętnego zarządzania zasobami oraz zobaczyć, jak praktyczne podejście do minimalizacji odpadów może wpłynąć na codzienne życie. Biorąc udział w wydarzeniu i organizując zbiórkę książek i płyt, pokażemy, że niepotrzebne przedmioty nie muszą od razu trafiać na śmietnik. Damy im wspólnie drugie życie, przy okazji wspierając działalność fundacji. Podczas poprzedniej akcji udało się nam zebrać ponad 12 ton książek, płyt, filmów i gier. Do dziś nie udało się posegregować wszystkiego, ale małymi kroczkami zbliżamy się do końca

– przyznaje Marcin Guz, Senior Fundraiser Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka.

Targi Zero Waste 2021 w Hali Gwardii

Targi Zero Waste 2021 w Hali Gwardii

Więcej szczegółów na temat targów można znaleźć na www.targi-zerowaste.pl oraz dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

 

O Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka

Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka została powołana do życia w roku 2004. Początkowo jej celem było przede wszystkim prowadzenie szkoły podstawowej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i wszechstronne wspieranie ich rozwoju przez realne indywidualizowanie stosowanych metod dydaktycznych oraz optymalizowanie oddziaływań terapeutyczno-kompensacyjnych. Z biegiem lat w prowadzonej przez Fundację szkole zaczęło się pojawiać coraz więcej dzieci ze spektrum autyzmu, które obecnie stanowią zdecydowaną większość naszych uczniów.

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka