Piątek, 11 kwietnia 2008
Jahrbuch Polen 2008 Jugend
Ukazało się nowe wydanie rocznika „Deutsches Polen-Institut Darmstadt” w języku niemieckim, poświęcone w całości polskiej młodzieży. Znalazły się w nim informacje o przemianach w świecie wartości młodego pokolenia, trudnościach adaptacyjnych po zmianach lat 1989-1990 i możliwych sposobach ich rozwiązania.Rocznik „informuje o genezie i specyficznych warunkach dorastania »Generacji Nic«, której istnienie podkreślał Kuba Wandachowicz w Gazecie Wyborczej już w 2002 r., prowokując szeroką i długotrwałą dyskusję na ten temat. Krytycznie w stosunku do tej tezy ustosunkowuje się w roczniku Michał Olszewski, dziennikarz Tygodnika Powszechnego i powieściopisarz. O fenomenie »generacji JP2« pisze redaktor naczelny »Więzi« Zbigniew Nosowski. Znany socjolog Tomasz Szlendak poświęcił swój felieton różnorodności świata …
Wyświetlono 25% materiału - 104 słów. Całość materiału zawiera 418 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki