Piątek, 3 lutego 2023
Nowość Domu Wydawniczego Rebis

Coraz częściej winą za swoje życiowe porażki obarczamy rodziców, społeczeństwo, a nawet całą ludzkość. Możliwe, że robimy to nieświadomie, ale często nie podejmujemy też w pełni samodzielnych decyzji.

Koncentrując się tak mocno na innych, tracimy cenny czas i energię. Trwonimy je na oskarżanie innych, narzekania oraz krytykowanie tych wszystkich, którzy nie podzielają naszych zapatrywań. Zamiast tego większą uwagę możemy poświęcić źródłu kreatywności, które odnajdujemy we własnym wnętrzu. I przejąć w ten sposób odpowiedzialność za własne życie. Jak to zrobić ? Pomogą praktyki przedstawione w książce “Spontaniczna kreatywność” Tenzina Wangyala Rinpocze, która właśnie trafiła do księgarń.

Odkryj wewnętrzne źródło nieskończonego potencjału

Większości ludzi kreatywność kojarzy się z artystami i sztuką. Tak naprawdę jest to jednak nie tylko twórcza inspiracja, lecz także sposób na życie i działanie oraz wewnętrzne źródło nieskończonego potencjału. W książce tej autor i mistrz medytacji czerpie z pradawnej buddyjskiej tradycji bon, aby prowadzić nas ku rozwijaniu twórczych mocy i dzieleniu się nimi dla dobra innych. Dzięki zaproponowanym tu ćwiczeniom i medytacjom sięgniemy do podstawy czystej świadomości, gdzie rodzą się natchnienie oraz pozytywne wartości, jak miłość i współczucie.

Tenzin Wangyal Rinpocze jest jednym z nielicznych na stałe przebywających na Zachodzie mistrzów tradycji bon, rdzennej religii Tybetu, będącej źródłem wielu innych duchowych tradycji tego kraju. Od wielu lat prowadzi zachodnich praktykujących na drodze duchowego rozwoju. Jest założycielem i dyrektorem Instytutu Ligmincza, organizacji powstałej w celu praktykowania nauk bon. W Polsce jego uczniowie skupieni są w Związku Garuda. Napisał takie książki, jak “Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej”, “Tybetańska joga snu i śnienia”, “Leczenie formą, energią i światłem”, “Cuda naturalnego umysłu”, “Przebudzanie świętego ciała”, “Tybetańska joga ciała, mowy i umysłu” (w Polsce ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis).

 

 

materiał promocyjny
Autor: Dom Wydawniczy Rebis