Wtorek, 26 listopada 2002
Po siedmiu latach procesu zapadł wyrok Sądu Najwyższego w sprawie z powództwa Wydawnictwa Naukowego PWN S.A. przeciwko Wydawnictwo Kurpisz S.A. o ochronę praw autorskich. Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu i przekazał sprawę temu sądowi do ponownego rozpoznania. Orzeczenia Sądu Apelacyjnego oraz orzekającego w pierwszej instancji Sądu Okręgowego w Poznaniu oddalały powództwo Wydawnictwa Naukowego PWN. W 1995 roku PWN wystąpił z powództwem przeciwko Wydawnictwu Kurpisz, żądając zaniechania przez pozwaną oficynę sprzedaży "Praktycznego słownika współczesnej polszczyzny" pod redakcją prof. Haliny Zgółkowej oraz wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści z tej sprzedaży. Swoje żądania powód opierał na twierdzeniu, że słownik Zgółkowej w sposób bezprawny wykorzystuje słowniki PWN, przede wszystkim "Słownik języka polskiego PWN" pod redakcją …
Wyświetlono 25% materiału - 113 słów. Całość materiału zawiera 455 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się