Wtorek, 11 czerwca 2024
Wydawnictwo LIRA zaprasza na spotkanie promujące powieść „Kalwaria”

Wydawnictwo LIRA oraz Entropia Słowa, zapraszają na spotkanie autorskie Feliksa Falka, które odbędzie się w Promie Kultury na Saskiej Kępie 11 czerwca o godz. 19:00. Spotkanie poświęcone będzie powieści „Kalwaria”, a poprowadzi je Artur Wolski.

Czy Pasję można wyreżyserować?

W Wielki Piątek w pewnym powiatowym mieście ma się odbyć wyjątkowa droga krzyżowa – pasyjne widowisko transmitowane przez ogólnopolską telewizję. Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie misterium liczą, że coś na nim zyskają. Jest wśród nich też Józef – mężczyzna, który zabiegał o rolę Jezusa. Kto to taki – człowiek święty, hochsztapler, a może psychopata? Jedno jest pewne: Józef wywraca ustalony porządek do góry nogami.

Oto Kalwaria, powieść wybitnego reżysera Feliksa Falka, w której polska prowincja mierzy się z zagadką śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Jak w thrillerze atmosfera gęstnieje z każdą sekundą, a motywacje i działania bohaterów okazują się coraz bardziej zaskakujące. Telewizyjny realizator wielkopiątkowego spektaklu, miejscowy przeor, policjant, wreszcie Józef i inni – każdy relacjonuje wydarzenia ostatnich dni ze swojego punktu widzenia. Jaka jest prawda o kalwarii?

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Lira