Czwartek, 16 marca 2023
23 marca (czwartek) w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie zatytułowane “Na styku”, w którym udział wezmą dr hab. Ewa Bal, prof. UJ, dr hab. Dorota Fox, prof. UŚ oraz prof. dr hab. Ewa Wąchocka. Rozmowę poprowadzi Wojtek Zrałek-Kossakowski.
Spotkanie zainspirowane jest książką „Na styku. Performanse naturo-kulturowe w strefach kontaktu i konfliktu”, która jest efektem konferencji „Strefy Kontaktu – Strefy Konfliktu” odbywającej się w Zagłębiowskiej Mediatece we wrześniu 2021 roku w ramach projektu zainicjowanego przez Teatr Zagłębia: Zagłębie//Śląsk.
Podczas konferencji przyglądano się tematowi pogranicza: w wymiarze lokalnym i globalnym, artystycznym i naukowym. Teksty wokół tych zagadnień zbiera publikacja pod redakcją Ewy Bal, Doroty Fox oraz Ewy Wąchockiej. Moment jej wydania jest dobrą okazją, by ponownie porozmawiać o pograniczach. Tym bardziej, że przez ostatnie półtora roku zmieniło się przecież wszystko. Czy więc pojęcia „stref kontaktu” i „stref konfliktu” uległy redefinicji, nabrały nowych znaczeń? Porozmawiamy też o teatrze. To w nim, być może najpełniej i chyba najszybciej, odbija się coraz bardziej zmienna rzeczywistość.
link do wydarzenia: https://fb.me/e/CIAjneQp
Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo UJ