Piątek, 18 czerwca 2021
Wokół książki prof. Piotra Augustyniaka

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Augustyniakiem, filozofem i pisarzem, autorem wydanej w tym roku książki „Jezus Niechrystus”, która wywołała już liczne komentarze i spotkała się z dużym zainteresowaniem, co spowodowało, że wydawca podjął decyzję o jej dodruku (https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/czas-na-ksiazke-o-jezusie-niechrystusie/).

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 16. w księgarni „Smak Słowa” przy ul. Bohaterów Monte Cassino 6A w Sopocie. Organizatorzy informują: „spotkanie jest otwarte, bardzo prosimy o potwierdzenie na FB. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Limit dla osób niezaszczepionych to 8”. Spotkanie będzie prowadzić Dagny Kurwandowska (@czytamwwannie).

Prof. Stanisaw Obirek napisał: „do tej pory o Jezusie nikt tak w Polsce nie pisał. Piotr Augustyniak napisał książkę o utracie wiary w zmartwychwstanie Jezusa, paradoksalnie wydobywając w ten sposób najgłębszy wymiar jego ziemskiego nauczania. Ta książka nie ucieszy jednak ani ateistycznych działaczy, ani antyklerykałów”.

Piotr Augustyniak jest filozofem, eseistą, dramaturgiem, znawcą mistyki i myśli teologicznej. Autor kilku książek, m.in. szeroko komentowanego eseju „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019). Mieszka w Krakowie, w połowie drogi pomiędzy Skałką i Cricoteką.

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/127584032731849

Podaj dalej
Autor: (fran)