Czwartek, 13 czerwca 2024

Wydawnictwo Iskry zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem  wokół Jego najnowszej książki „Alfabet polifoniczny”.

Spotkanie odbędzie się w Kawiarni Czytelnika Nowe Wydanie we wtorek, 18 czerwca o godz. 18 (ul. Wiejska 12A, 00-490 Warszawa).

Rozmowę poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska

Wstęp wolny

Autor „Alfabetu polifonicznego” – poeta, publicysta, prozaik, także dyplomata – wprowadził już czytelników w swoje życie, zapraszając ich do „Domu pisarzy”, kamienicy przy ulicy Iwickiej na warszawskim Mokotowie, w którym po wojnie zamieszkali jego rodzice, Mieczysława Buczkówna i Mieczysław Jastrun, znaczący twórcy polskiej literatury. Nie oni jedyni byli lokatorami tego adresu. W „Alfabecie”, najnowszym tomie wspomnień Tomasza Jastruna, pojawiają się inni, często wychodzący ze swego literackiego kręgu. Tom ten jest zbiorem – i wyborem – uporządkowanym wedle literowego ordynku, stanowiąc autorską selekcję tematów, w której portrety osób zderzone są z opisami wydarzeń. Temu osobistemu wyborowi człowieka tak „uwikłanego” w życie jak Tomasz Jastrun ani się dziwić, ani sprzeciwiać. Można jedynie żałować, że nasz alfabet tak mało ma liter.

Podaj dalej