Czwartek, 13 czerwca 2024

20 czerwca o godz. 18 w Studio im. Zbigniewa Stepka w ramach cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem.

Spotkanie otwarte, streamingowane na www.radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube

Wojciech Chmielarz – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), „Długa noc” (2022) postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – „Rana” (2019) i „Wyrwa” (2020) i powieść sensacyjna „Prosta sprawa” (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie.

„Zwykła przyzwoitość” – Bohater wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój, spotyka tam dwóch bandziorów. Mężczyźni grożą panu Henrykowi, właścicielowi domu, więc Bezimienny staje w jego obronie. Ale kiedy w wyniku kolejnego zastraszania starszy mężczyzna trafia do szpitala, bohater uznaje, że miarka się przebrała.

„Zbędni” – Będący pod wpływem alkoholu Jan potrąca dziewczynę. Zakopuje jej ciało, ale dręczony wyrzutami sumienia stara się dowiedzieć, kim była. Ale to nie jedyny mroczny sekret, który burzy rytm życia małej społeczności. Chmielarz zaprasza do świata pełnego sekretów, mroku i występków.

 

 

Podaj dalej