środa, 25 czerwca 2003
Ministerstwo Kultury przygotowuje projekt ustawy nakazującej wydawcom drukowanie cen na okładkach książek, a dystrybutorom ich przestrzeganie. Polski projekt wzorowany jest na podobnej ustawie francuskiej, zwanej od nazwiska jej twórcy "ustawą Langa". Dziś tylko nieliczni edytorzy drukują ceny na okładkach, choć robią to np. wszyscy najwięksi wydawcy beletrystyki (Prószyński i S-ka, Amber, Rebis, Zysk i S-ka, W.A.B.). Skąd niechęć do tego rozwiązania stosowanego w wielu krajach, w tym we wszystkich państwach UE i w Stanach Zjednoczonych? Powodu należy szukać w bardzo wysokiej inflacji z początku lat 90., wówczas z drukowania cen na okładkach zrezygnowali niemal wszyscy. Dziś warunki gospodarcze są zupełnie inne, inflacja w 2003 roku ma wynieść ok. 2,2 proc., ten argument zatem odpada. Pojawił się jednak inny problem - silna pozycja hipermarketów, które domagają się od wydawców dużych upustów, po to by promocyjnie sprzedawać bestsellery. W przypadku stałej ceny obniżki …
Wyświetlono 25% materiału - 141 słów. Całość materiału zawiera 565 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się