Czwartek, 11 maja 2023
Empik z nową usługą na rynku

11 maja Empik uruchamia nową usługę w portfolio Grupy. Empik Selfpublishing to platforma dystrybucyjna skierowana do niezależnych autorów i autorek, którzy mogą samodzielnie wydać powieść, komiks, poradnik czy pracę naukową i umieścić ją w Empik.com i aplikacji Empik Go.

Od pewnego czasu bacznie obserwowaliśmy dwa duże, globalne trendy. Przede wszystkim nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba tytułów wydanych samodzielnie przez autorów wzrosła na świecie trzycyfrowo. Dodatkowo, rosnące zainteresowanie treściami publikowanymi na platformach takich jak np. Wattpad sprawiło, że postanowiliśmy zainwestować w ten wciąż nieduży rynek w Polsce – powiedział Bibliotece Analiz Kuba Piotrkowicz, szef Empik Go i prezes Vitualo w Grupie Empik.

[Rozmowa o nowej usłudze z Kubą Piotrkowiczem, szefem Empik Go i prezesem Vitualo w Grupie Empik, ukaże się w najbliższym wydaniu dwutygodnika “Biblioteka Analiz”]

Platforma umożliwia samodzielne wydanie książki i wprowadzenie jej do sprzedaży w ramach ekosystemu Grupy.

To pierwsza platforma selfpublishingowa w Polsce, oferująca tak szeroką, bezpośrednią dystrybucję, w końcu w skali miesiąca Empik.com odwiedza nawet 10 milionów klientów*, a z aplikacji Empik Go korzysta niemal 350 tys. słuchaczy i czytelników miesięcznie.

Jak tłumaczy spółka, to odpowiedź Empiku na silny globalny trend selfpublishingu i kolejny ważny krok w konsekwentnej strategii rozwoju Grupy w segmencie wydawniczym.

Empik Selfpublishing oferuje różnorodne warianty publikacji, pozostawiając twórcom pełną swobodę w kwestiach takich jak wygląd okładki, forma, treść, data wydania, czy nawet cena.

Wydawcą książki jest sam autor, stąd cały proces, od strony kreatywnej po wydawniczą, a także prawa autorskie zostają po stronie twórcy. Rolą Empiku w tym procesie jest natomiast zapewnienie szerokiej dystrybucji i technologicznego wsparcia.

W ramach Empik Selfpublishing autor może wydać swój tytuł w formie e-booka, audiobooka i książki papierowej (w modelu druku na życzenie), a w przyszłości wybrane tytuły o wysokim potencjale będą miały także szansę trafić na półki stacjonarnych Empików.

Autorzy znajdą także na platformie porady ekspertów, materiały edukacyjne i szereg usług dodatkowych oferowanych przez Empik, jak i partnerów zewnętrznych – takich jak redakcja, korekta, projekt okładki czy nagranie audiobooka.

Na stronie dostępny jest także m.in. darmowy ebook „Napisz, skreśl, napisz ponownie” autorstwa Macieja Marcisza. Pisarz wraz z autorami bestsellerów, takimi jak Wojciech Chmielarz, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Natalia Szostak poszukuje odpowiedzi na kluczowe pytania, najczęściej nurtujące młodych twórców.

Co więcej, ambasadorem nowej usługi został Maciej Makselon – nauczyciel akademicki i zawodowy redaktor, który na co dzień rozwiewa językowe wątpliwości internautów. W dedykowanej sekcji na stronie usługi, pojawi się jego autorska seria artykułów z poradami dla wszystkich, którzy piszą, niezależnie od stażu.

Wraz z rozwojem platformy będziemy sukcesywnie poszerzać katalog usług dodatkowych. Docelowo Empik Selfpublishing będzie oferował nie tylko dystrybucję treści, ale dostarczy także twórcom przydatne narzędzia pracy, dzięki którym autorzy w jednym miejscu będą mogli stworzyć książkę od A do Z. Od konceptu i pisania, redakcji i korekty, przez publikowanie w wielu formatach, aż po promocję i analitykę sprzedaży

– podsumowuje Kuba Piotrkowicz.

Więcej informacji i szczegóły usługi Empik Selfpublishing dostępne są na stronie: www.selfpublishing.empik.com

 

*Gemius/Mediapanel, grudzień 2022

 

Podaj dalej
Autor: ET