środa, 20 września 2023
Nowość wydawnictwa Arkady

„Każdego roku, w październiku, w Bangor zjawiają się tłumy wiernych czytelników prozy Stephena Kinga, w nadziei, że z okazji Halloween otworzy on dla publiczności swój rzekomo nawiedzony dom” – już z pierwszego zdania Wstępu książki „Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach” dowiadujemy się, jak wielką popularnością cieszy się ten genialny pisarz.

Wielbicielom gatunku nie trzeba go przedstawiać. Tym, którzy nie sięgnęli jeszcze po jego twórczość wystarczy wspomnieć, że jest autorem blisko 70 powieści i ponad 200 opowiadań. To jeden z najbardziej poczytnych autorów wszech czasów – jego książki sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie prozy Kinga powstało też wiele filmów, z których najbardziej znanymi są: „To”, „Lśnienie”, „Misery”, „Skazani na Shawshank” czy „Zielona mila”.

Przygotowana przez Wydawnictwo Arkady książka „Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach” pozwala poznać bliżej twórczość słynnego króla horroru, przyglądając się jej ewolucji i wpływom widocznym w ciągu niemal pięćdziesięcioletniej kariery pisarza. Ta chronologiczna opowieść, której towarzyszą archiwalne zdjęcia i dokumenty z prywatnych zbiorów pisarza, pokazuje proces powstawania jego powieści, opowiadań i, nie tylko filmowych, adaptacji.

Jej autorem jest Bev Vincent – pisarz, krytyk i redaktor, który od lat zajmuje się twórczością Stephena Kinga i ma na swoim koncie nie tylko liczne artykuły, a także książki na temat jego powieści oraz wydał z Kingiem zbiór opowiadań „17 podniebnych koszmarów”. Tym razem Vincent przygotował dla fanów pisarza prawdziwą gratkę – bogato ilustrowaną książkę, w której znajdziemy wiele ciekawostek, anegdot oraz opowieści o Kingu, dotyczących zarówno jego drogi zawodowej, jak i życia prywatnego.

 

 

Podaj dalej
Autor: Arkady