Piątek, 4 maja 2012
Stabilizacja obrotów, wysokie przepływ gotówkowe
Jak donosi portal Print-in-Poland.com, papierniczy koncern Stora Enso poinformował o wynikach finansowych za I kwartał tego roku. Skandynawski producent osiągnął w nim przychody ze sprzedaży w wysokości 2,673 mld euro i zysk operacyjny EBIT rzędu 147 mln euro, co oznacza poziom zbliżony do ostatniego kwartału roku 2011. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oba powyższe wskaźniki w I kwartale tego roku nieco spadły, głównie za sprawą niższych cen produktów oferowanych przez jednostki biznesowe Printing & Reading (papiery magazynowe i graficzne) oraz Biomaterials (biosurowce). Stora Enso utrzymała za to na solidnym poziomie przepływy gotówkowe (224 mln euro - wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu z I kwartałem 2011 roku) i płynność finansową (1,251 mld euro - wzrost o ponad 10 proc.). - Przychody osiągnięte w I kwartale odzwierciedlają nasze prognozy z lutego - pisze w specjalnym oświadczeniu dla inwestorów Jouko Karvinen, CEO koncernu Stora Enso. Jednak wysokość zwrotu z kapitału zaangażowanego była w nim niższa od kosztu pozyskania kapitału, co jednoznacznie wskazuje …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 655 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się