Czwartek, 30 marca 2023

Jak opowiedzieć „Story Jones” Krzysztofa Pietrali w innym języku i czy pozostanie to ta sama historia? Czy tłumaczenie pozostaje interpretacją? 30 marca o godz. 18 przy ul. Długiej 35 w Gdańsku odbędzie się spotkanie tłumacza i autora odnajdujących się w tekście, którego bohaterowie sami o wszystkim decydują.

Pierwsze spotkanie Krzysztofa Pietrali, autora i Bohdana Horvata, tłumacza, w dowolnym miejscu tekstu.

Spotkanie tłumaczone symultanicznie na język ukraiński.

Krzysztof Pietrala publikował w „Małym Formacie”. Migał kolorami m.in. na Media Art Show Ha!wangarda, Cracow Art Week KRAKERS. Napisał „Story Jones” (METH, 2021) nominowane do Nagrody literackiej Gdyni oraz nagrody Conrada, zyskał wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek). Mieszka w Krakowie oraz na Pradze I.

Bohdan Horvat urodził się w 1986 w Czernihowie. Jest arabistą i tłumaczem. Pracował głównie z językiem arabskim – jako wykładowca, literaturoznawca, dyplomata. Organizował i uczestniczył w wydarzeniach akademickich i kulturalnych w Ukrainie, Egipcie, Polsce. W 2011-2013 założyciel i współredaktor portalu Ukrpol. net, opowiadającego o kulturze ukraińskiej po polsku i kulturze polskiej po ukraińsku. Tłumaczy prozę i poezję z arabskiego oraz sporadycznie – z polskiego, angielskiego, hiszpańskiego.

Link do wydarzenia

Podaj dalej