Piątek, 1 grudnia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2006"
Studio Emka Sp. z o.o. 02-011 Warszawa, Al. Jerozolimskie 101/43, tel./fax (022) 6280838, http://www.studioemka.com.pl, e-mail wydawnictwo@studioemka.com.pl W 2005 roku wydawnictwo Studio Emka uzyskało przychód w wysokości 2,48 mln zł, notując wzrost sprzedaży o 5 proc. w stosunku do roku 2004 (2,37 mln zł). Wydano 42 tytuły, w tym 37 nowości. Łącznie nakłady wyniosły 162 tys. egz., sprzedano 154,8 tys. egz. Struktura sprzedaży przedstawiała się następująco: 75 proc. – poradniki, 10 proc. – ezoteryka, 5 proc. – książka dziecięca, 10 proc. – inne. Zysk netto osiągnięty w 2005 roku to 52 tys. zł. Średnia cena książki wynosiła 16 zł. Pod koniec roku w wydawnictwie zatrudnionych było 7 osób. Studio Emka specjalizuje się w literaturze ekonomicznej z położonym akcentem na książkę poradnikową, motywacyjną wspierającą ludzi biznesu, menedżerów różnych szczebli w działaniu (zarządzanie, sprzedaż, obsługa klienta, psychologia zmiany). Tego typu literatura stanowi ok. 75 proc. oferty wydawnictwa, w tym segmencie mieści się znakomita seria „The Economist Books”, swoista wizytówka oficyny. Główny profil wydawniczy definiuje Jacek Marciniak, redaktor naczelny firmy: To książki, które uczą żyć i być – w rodzinie, w gronie przyjaciół i w biznesie. Popularyzują wiedzę ekonomiczną. Mamy w ofercie siedem książek wydanych ponad 70 lat temu, które sprzedajemy bez przerwy od chwili powołania firmy . Są to m.in.: „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, „Moc pozytywnego myślenia” czy „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. W 2004 roku ukazały się też dwa ważne tytuły …
Wyświetlono 25% materiału - 241 słów. Całość materiału zawiera 964 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się