Czwartek, 30 kwietnia 2020
Do akcji Big Book Cafe dołączyli artyści i pisarze [GALERIA]

W ciągu 25 dni akcji “Książka na wynos” zainicjowanej przez  Big Book Cafe aż 700 tytułów trafiło z tej lokalnej księgarni do 200 domów w trzech krajach.

Książki z Big Book Cafe podróżują do czytelników w całej Polsce, od Choroszczy do Wrocławia, od Stawigudy do Jastrzębia Zdroju, od Nowej Słupi do Koczargów Nowych.

Internetowa akcja trwa od pięciu tygodni. Centrum dopinguje do spędzania czasu z literaturą, która koi niepokój, przenosi do innych światów i głęboko relaksuje. W akcji udział wzięło 14 artystów i pisarzy, m.in. autorzy – Krzysztof Varga i Wojciech Chmielarz, muzycy – Maria Peszek oraz Radek Łukasiewicz, a także aktorki – Julia Wyszyńska i Agnieszka Przepiórska. Łącznie twórcy zarekomendowali czytelnikom ponad 60 książek.

Jak podsumowują organizatorzy, wśród wybranych przez artystów książek dominują autorzy polscy (41) oraz tytuły non-fiction (42). Najczęściej polecane tytuły, to m.in.: „Saga Puszczy Białowieskiej” Simony Kossak oraz pop-naukowe bestsellery Yuvala Noah Harariego, czyli „Sapiens”, „Homo Deus” i „21 lekcji na XXI wiek”, reportaże „Doktryna szoku” Naomi Klein oraz „Dom z dwoma wieżami” Macieja Zaremby Bielawskiego. A wśród polecanych powieści mocno trzyma się klasyka.

Czas pandemii sprzyja powrotom do wielkich tytułów i nazwisk, w zestawieniach #ksiazkanawynos najczęściej powraca Bruno Schulz. Akcja nabiera tempa, w maju dołączą do niej najpopularniejsi autorzy polskiej literatury pięknej i reportażu.

Autor: ET
Źródło: Big Book Cafe