Poniedziałek, 11 czerwca 2018
Francuska autorka o polskich korzeniach
Beata de Robien, francuska pisarka polskiego pochodzenia otrzymała od Fundacji Francji tegoroczną nagrodę Prix Charles Oulmont za książkę „Przekleństwo Swietłany”. To już kolejna nagroda literacka w dorobku pisarki. Wcześniej nagrodzona została jej powieść historyczna „Karzeł Króla Jegomości”. W 2013 roku Beata de Robien otrzymała prestiżową nagrodę Akademii Francuskiej za powieść „Fugue polonaise” (nie przetłumaczoną jeszcze na język polski), której akcja dzieje się w Krakowie, w epoce stalinowskiej widzianej oczami nastolatki. Stowarzyszenie „Kultura i Biblioteki dla Wszystkich” wybrało „Fugue polonaise” za książkę miesiąca, w wydawanym przez nich czasopiśmie „Notes Bibliographiques”. Pismo to stanowi ważną pozycję na rynku książkowym we Francji, jest pomocą dla księgarzy i bibliotekarzy z bibliotek miejskich, szkolnych, uniwersyteckich, szpitalnych, także dla wydawców, dziennikarzy czy recenzentów. Francuskie stowarzyszenie „Kultura i Biblioteki dla Wszystkich”, ktore istnieje od 1932 roku i zrzesza ponad 1000 bibliotek, przyznają co roku nagrodę literacką. Jej celem jest odkrycie szerokiemu gronu publiczności najbardziej obiecującego autora. Bibliotekarze poszukują powieści, której wartość literacka i tematyka jest bezsprzecznie uniwersalna. Po kilku selekcjach, wybierają cztery powieści, które przedkładają …
Wyświetlono 25% materiału - 168 słów. Całość materiału zawiera 672 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki