Czwartek, 16 września 2021
Dla miłośników pisarza przygotowano także podcasty Wojciecha Orlińskiego

Najnowsza superprodukcja Audioteki – „Powrót z gwiazd” – została zrealizowana z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Dodatkowo dla miłośników pisarza przygotowano cykl podcastów Wojciecha Orlińskiego „Nowa Lemologia”. Pierwszy odcinek jest dostępny nieodpłatnie w aplikacji.

– Z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Lema chcieliśmy przygotować dla użytkowników Audioteki coś naprawdę wyjątkowego. Zdecydowaliśmy się na realizację superprodukcji na podstawie „Powrotu z gwiazd”, ponieważ jest to jedna z ważniejszych pozycji w literackim dorobku autora, której przekaz wciąż pozostaje aktualny. Lem przestrzega przed manipulacją, która zwłaszcza teraz, przy wykorzystaniu współczesnych, masowych środków przekazu, stała się szczególnym zagrożeniem

– mówi Monika Bazdyga, Head of Marketing w Audiotece.

W najnowszej superprodukcji Audioteki, w reżyserii Waldemara Raźniaka, usłyszymy aktorów związanych z Teatrem Starym w Krakowie, w tym Marcina Czarnika w roli głównej oraz m.in. Magdalenę Koleśnik i Sandrę Drzymalską.

Fani twórczości Stanisława Lema oraz osoby, które dopiero planują się z nią zapoznać, mogą też słuchać podcastów Wojciecha Orlińskiego z cyklu „Nowa Lemologia”. Pierwszy odcinek poświęcony został „Cyberiadzie”, natomiast drugi – powieści „Niezwyciężony”. W przygotowaniu są kolejne, które będą ukazywać się co wtorek.

– Na temat Stanisława Lema mogę mówić godzinami. Wie o tym każdy, kto wpadł na jakieś moje spotkanie autorskie. Tym razem nie trzeba iść na spotkanie, wystarczy włączyć podcast. Jest to prawie dziesięć godzin pogadanek o moich najukochańszych książkach Mistrza. Kocham właściwie wszystkie, wybór był trudny. Staram się mówić o nich tak, żeby nie zdradzić żadnego zaskakującego zwrotu akcji i żeby w tych opowieściach coś dla siebie znalazł zarówno ktoś, kto z Lemem się zetknie po raz pierwszy, jak i po raz sto pierwszy

– mówi Wojciech Orliński, autor cyklu podcastów „Nowa Lemologia”.

Audioteka powstała w 2008 roku, stając się prekursorem branży audiobooków w Polsce. Dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom jej słuchacze mogą oddać się cyfrowej rozrywce najwyższej jakości.  Obecnie Audioteka zapewnia dostęp do największego katalogu produktów audio w języku polskim – jej biblioteka zawiera ponad 12.500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Ponadto klienci znajdą tu wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim i tureckim.

Audioteka produkuje ponad 30 tys. godzin treści rocznie na trzy główne platformy. Są to: baza z audiobookami pod nazwą „Audioteka”, zbiór polskich i zagranicznych podcastów „Lecton” oraz platforma „Inspiro” przeznaczoną dla pracowników firm. Oprócz tradycyjnych audiobooków, produkcje firmy obejmują także takie formaty, jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Audiotekę tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy znają nie tylko słuchaczy i ich potrzeby, ale także rynkowe trendy. W związku z tym marka mocno wspiera kulturę, czego najlepszym przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów i spin-offów oraz produkcją treści.

Audioteka Klub – usługa, która daje dostęp do biblioteki ponad 8 tys. audiobooków w ramach miesięcznego abonamentu. Dołączając do Audioteka Klub, słuchacz otrzymuje również możliwość zakupu ponad 12 000 tytułów dostępnych w Audiotece ze specjalną, stałą zniżką. Klubowicze zyskują również szereg przywilejów, m.in. możliwość dzielenia się zakupionymi audiobookami z członkami rodziny czy wcześniejszy dostęp do audioseriali, premier i podcastów.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Audioteka