środa, 12 października 2022

 Wrzesień to czas powakacyjnych powrotów do obowiązków, pracy i szkoły. Jak użytkownicy Audioteki poradzili sobie z ponownym zanurzeniem się w codziennej rutynie? Umilając sobie czas superprodukcjami! Na szczycie zestawienia popularności audiobooków we wrześniu obok dwóch produkcji komediowych pojawiło się także premierowe słuchowisko stworzone na podstawie dzieła Doroty Masłowskiej – „Bowie w Warszawie”. W kategorii podcastów nadal królują treści związane z popkulturą.

TOP 10 audiobooków

Najnowsze, wrześniowe zestawienie najpopularniejszych audiobooków otwierają dwie obyczajowe superprodukcje Audioteki, które w satyryczny sposób prezentują codzienne życie i towarzyszące mu problemy.

– Być może dla części z nas powrót do powakacyjnej rzeczywistości okazał się być zbyt przytłaczający. Bez wątpienia „Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy” oraz „Wspólnota mieszkaniowa” to słuchowiska, które potrafią wprawić w dobry nastrój, dlatego nie dziwi mnie ich wysoka pozycja we wrześniowym zestawieniem. Oczywiście nie zabrakło także bestsellerowych powieści kultowych autorów i produkcji, które doczekały się także ekranizacji – mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

Wśród najczęściej wybieranych we wrześniu słuchowisk znalazły się także: premierowa pozycja „Bowie w Warszawie” stworzona na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej, audiobooki sensacyjne oraz mrożące krew w żyłach kryminały, co miesiąc niezwykle chętnie wybierane przez słuchaczy.

  1. „Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy”, Karolina Poryzała, Magdalena Braniewska, wydawca: Audioteka;
  2. „Wspólnota mieszkaniowa”, Jiří Havelka, wydawca: Audioteka;
  3. „Bowie w Warszawie”, Dorota Masłowska, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Literackie;
  4. „Empuzjon”, Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie;
  5. „Tai-pan”, James Clavell, wydawca: Aleksandria;
  6. „Lot ćmy”, Ken Follet, Wydawnictwo Albatros;
  7. „Gdzie śpiewają raki”, Delia Owens, Wydawnictwo Świat Książki;
  8. „Krzywda”, Marek Stelar, Wydawnictwo Filia;
  9. „Baśniowa opowieść”, Stephen King, Wydawnictwo Albatros;
  10. „Sabat czarownic”, Graham Masterton, Wydawnictwo Albatros.

TOP 10 podcastów

Wśród podcastów niesłabnącą popularnością cieszą się treści związane z popkulturą i muzyką. Na szczycie zestawienia, a tym samym najczęściej wybieranym w swojej kategorii jest podcast Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka opowiadający o historii polskiego rapu („Od Kimona do Maty”). Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Kasia Babis, która „tłumaczy internet”, a na trzeciej pozycji podium utrzymuje się „Sweet Teens” Anny Gacek.

– We wrześniu nasi słuchacze postawili na podcasty o tematyce popkulturowej. Zestawienie TOP 3 najczęściej wybieranych produkcji audio z tej kategorii to mix wiedzy o historii polskiego rapu, showbiznesie minionej dekady naszego stulecia oraz realiach internetu jeszcze przed erą Tik Taka i mediów społecznościowych. Czyżbyśmy byli świadkami nowego trendu? – podsumowuje Iwona Bujkowska.

  1. „Od Kimona do Maty. Historia polskiego rapu”, wydawca: Audioteka;
  2. „Kasia Babis tłumaczy internet”, wydawca: Audioteka;
  3. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;
  4. „Akta grozy: Warrenowie”, wydawca: Audioteka;
  5. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
  6. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
  7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
  8. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
  9. „Radio Książki”, wydawca: Audioteka oraz Wyborcza.pl;
  10. „Cnoty męskości”, wydawca: Audioteka

 

Podaj dalej
Autor: Audioteka