Poniedziałek, 19 grudnia 2011
Kampania "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!"
Przedstawiciele świata kultury tacy jak Paweł Althamer, Jacek Dehnel i Sylwia Chutnik oraz zwykli pasjonaci czytelnictwa pozujący z książką w swoich łóżkach znaleźli się na wystawie fotograficznej, promującej kampanię "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!". Jak przypomniała podczas czwartkowej konferencji prasowej rzeczniczka kampanii Monika Czaplicka, w zeszłym roku Biblioteka Narodowa wspólnie z TNS OBOP przeprowadziła badanie czytelnictwa wśród Polaków, którego wyniki były "zatrważające". "Okazało się, że 56 proc. z nas w 2010 roku nie przeczytało ani jednej książki, a 46 proc. w miesiącu poprzedzającym badanie nie przeczytało artykułu dłuższego niż trzy strony, włączając w to media elektroniczne. Według nas to straszny wynik, szczególnie jeśli go porównamy z naszym południowym sąsiadem Czechami, gdzie czytelnictwo jest na poziomie 90 proc. Więc stwierdziliśmy, że trzeba powiedzieć głośno, jak czytanie jest potrzebne" - podkreśliła Czaplicka. Inicjatorka i szefowa kampanii społecznej "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" Bianka Siwińska dodała, że …
Wyświetlono 25% materiału - 150 słów. Całość materiału zawiera 603 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się