Czwartek, 11 kwietnia 2024
Nowość Fabryki Słów

Warszawa, lata 20.

Świat skurczył się do enklaw stłoczonych w zasięgu życiodajnego światła. Zwykła, dobrze znana ciemność stała się Ciemnością – nieznaną siłą spychającą ludzi w otchłań obłędu i sprowadzającą nieuchronną śmierć na każdego, kto wyjdzie poza obszar światła. Tuż obok śmiercionośnego niebezpieczeństwa nadal tętni życie. Niezmiennie pieniądze przechodzą z rąk do rąk, w knajpach strumieniami leje się zakazany koniak a w luksusowych burdelach czekają zupełnie inne przyjemności.

W tym świecie żyje Jerzy, weteran trzech wojen, alkoholik z zamiłowania i prywatny detektyw z konieczności. Poszukiwania zaginionej dziedziczki znakomitego rodu od początku wydawały się śliską sprawą. I najchętniej odmówiłby przyjęcia tego zlecenia, gdyby nie absurdalne wręcz wynagrodzenie. “Strzeżcie się Greków, nawet gdy przynoszą dary” . Jerzy powinien był o tym pamiętać.

Andrzej Pupin urodził się we Wrocławiu. Człowiek wielu pasji i talentów: fan RPGów, szeroko pojętej fantastyki, kolekcjoner broni białej. Trenuje sztuki walki, dużo jeździ na rowerze, nie gardzi siłownią. Czyta mnóstwo książek i ogląda zdecydowanie za dużo seriali. W życiu zawodowym przeszedł długą i wyboistą drogę: od pracownika oczyszczalni ścieków, do prezesa zarządu kilku spółek. Osiągnąwszy życiową i zawodową stabilizację oddał się wreszcie swojej największej pasji: pisaniu. Już drugie opowiadanie, którym podzielił się ze światem zdobyło III miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie Pigmalion Fantastyki. Trzecie dostało się do Biblioteki Nowej Fantastyki.

Podaj dalej
Autor: Fabryka Słów