Piątek, 29 września 2023
Zapisy do 12 października

Ruszają zapisy do Szkoły Młodej Krytyki – nowatorskiego projektu edukacyjnego.

Jak zapowiada organizator, twórcze zajęcia przygotowane z myślą o młodym pokoleniu nauczą praktycznych umiejętności – rozumienia przekazów medialnych oraz świadomego tworzenia oryginalnych treści. Mistrzami i nauczycielami są dziennikarze, doświadczeni praktycy, którzy bezpośrednim kontakcie i atmosferze sprzyjającej dialogowi, podzielą się wiedzą i umiejętnościami.

Pierwszy semestr zajęć startuje 14 października (sobota) i potrwa do 2 grudnia. Będzie poświęcony pracy z tekstami. Zajęcia poprowadzą: Juliusz Ćwieluch, Paulina Reiter, Sylwia Czubkowska, Łukasz Maciejewski, Natalia Szostak oraz Łukasz Kamiński. Podczas czterech całodniowych sobotnich sesji opowiedzą, czym jest dla nich praca w mediach i co to znaczy być dziennikarzem, redaktorem, recenzentem. Przed jakimi wyzwaniami stają dziś twórcy treści i jaka może być przyszłość mediów. Pod ich okiem uczestnicy będą wprawiali się w pisaniu tekstów, wyrażaniu opinii.

Udział w zajęciach jest bezpłatny oraz potwierdzony certyfikatem. Szkoła Młodej Krytyki przygotowana została z myślą o osobach w wieku 17-25 lat, ale nabór na zajęcia jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Liczba miejsc w grupie to 40 osób.

Obowiązują zapisy! Aplikacje można przesyłać na adres: szkola@kulturanieboli.pl  do 12 października.

Przy rekrutacji decydować będzie deklarowana gotowość do udziału w całym kursie, medialne zainteresowania kandydatów, wiek oraz kolejność zgłoszeń.

Zajęcie odbywają się w Big Book Cafe MDM na Koszykowej 34/50.

Podaj dalej