środa, 23 listopada 2022

Od 23 listopada przy ul. Długiej 35 w Gdańsku działa Księgarnia Tajne Komplety.

Księgarnię prowadzi poetka Julia Szychowiak.

“Od 12 lat wrocławskie Tajne Komplety to jedna z najbardziej rozpoznawalnych autorskich księgarń w Polsce. Obszerny, starannie wyselekcjonowany księgozbiór, zbudowany zwłaszcza z niszowych wydawnictw; setki zorganizowanych wydarzeń (spotkań autorskich, koncertów, dyskusji, warsztatów), a do tego kameralna kawiarnia… Od początku listopada taka formuła kameralnej cafe księgarni i zarazem małego domu kultury zaistnieje przy Długiej 35. Właśnie tutaj otwierają się Tajne Komplety Gdańsk” – czytamy we wpisie na Facebooku.

“Prawdziwa księgarnia, a nie sklep z książkami”, jak się reklamują, ma w ofercie, oprócz odpowiednio dobranej literatury pięknej, eseistyki, tytułów z zakresów sztuk wizualnych, nauk społecznych czy działu obcojęzycznego, również książki dla dzieci. Nie zabraknie tu też wyboru literatury o Gdańsku i pozycji lokalnych wydawnictw, a także tytułów w języku ukraińskim.

“Chcemy zapewnić dostęp do najlepszej, ciekawszej od sieciowych bestsellerów, literatury” – powiedzieli portalowi Gdansk.pl Karol Pęcherz i Grzegorz Czekański, którzy Tajne Komplety z ramienia Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadzą we Wrocławiu już od 12 lat.

Księgarnia czynna jest w godzinach 10-16 (od pon. do pt., ale docelowo też w weekendy).

Autor: ET