Wtorek, 27 grudnia 2016
Teraz Nowy Świat Muzyki i teatr Lalka
Księgarnia-kawiarnia Tarabuka musiała opuścić swoją siedzibę przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Zadomowiła się tam zresztą niedawno, bo jesienią ubiegłego roku, kiedy została "wykwaterowana" ze swego pierwszego i dobrze już znanego miejsca na warszawskim Powiślu przy ul. Browarnej, w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej i innych placówek uniwersyteckich, w samym centrum studenckiego ruchu. Po przeprowadzce Tarabuka na ul. Marszałkowską w "Gazecie Stołecznej" z 22 sierpnia napisano wręcz, że "Marszałkowska ożywa", a cytowany tam Jakub Bułat, właściciel Tarabuka stwierdził, że "część naszych stałych klientów przyszła za nami na Marszałkowską". Ten etap jest już jednak zakończony.  Jak czytamy obecnie w "Gazecie Stołecznej" (z 21 grudnia), książki i kasy fiskalne Tarabuka zostały zajęte przez Fundację Polska Obywatelska, od której księgarnia wynajmowała lokal. "9 listopada zastaliśmy lokal przy Marszałkowskiej 7 zamknięty, z wymienionymi zamkami... Zostaliśmy odcięci od książek, kas fiskalnych o wartości 350 tys. zł", stwierdził Jakub Bułat. Prezes Fundacji Polska Obywatelska Jacek Juzwa mówił natomiast, że "utrzymanie miesięczne [całego lokalu] - w tym czynsz i rachunki - to …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 655 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się