Wtorek, 11 czerwca 2024
Miasto Lublin głównym partnerem

Miasto Lublin objęło tytuł Partnera Głównego Targów Książki i Mediów VIVELO – przekazał organizator, spółka Time.

Targi Książki i Mediów VIVELO, które odbędą się w dniach 7-8 września w obiekcie Targi Lublin przy ul. Dworcowej 11.

— Z sukcesem rozwijamy markę Targi Książki i Mediów VIVELO. Za nami majowa edycja w Warszawie na największym stadionie w kraju, w tym roku PGE Narodowym odwiedziło 50 tys. osób. W pierwszy weekend września Lublin wypełni się pisarzami, literatami, twórcami internetowymi a przede wszystkim miłośnikami książek, którzy znajdą dla siebie przestrzeń na terenie obiektu Targi Lublin. Lublin to miasto pełne inspiracji, cieszymy się, że do kalendarza wydarzeń kulturalnych mieszkańcy i turyści mogą dopisać Targi VIVELO — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Na terenie obiektu Targi Lublin zaplanowano strefy tematyczne skierowane do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz odbiorców literatury Young Adult.

Strefa #Kryminał będzie połączeniem praktycznej wiedzy z intrygującą rozrywką, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczać kryminalnych historii na różne sposoby. Strefa, do której zaproszeni będą autorzy bestsellerowych książek kryminalnych, praktycy oraz czytelnicy, aby wspólnie odkrywać tajemnice, analizować dowody i zgłębiać mroczne tajemnice zakamarków ludzkiej psychiki podczas warsztatów czy paneli dyskusyjnych.

Głównym celem strefy #Psychologia jest stworzenie przestrzeni, w której miłośnicy literatury będą mieli okazję poznać głębiej mechanizmy rządzące ludźmi oraz fascynujący świat emocji i ludzkiej psychiki. Gośćmi będą specjaliści i autorzy książek z zakresu psychologii.

Strefa #ScenaGłówna będzie miejscem spotkań i rozmów na żywo z autorami a także będzie przestrzenią, gdzie odbędą się panele dyskusyjne z twórcami internetowymi w ramach VIVELO Content Creators.

Strefa #Dziecko to miejsce, gdzie najmłodsi będą mogli się miło spędzić czas podczas wizyty na targach. Strefa ta nie tylko będzie zachęcała do czytania, ale również oferowała kreatywne warsztaty, interaktywne gry oraz edukacyjne zajęcia, które rozwijają umiejętności dziecka w sposób zabawny i angażujący.

— Zorganizowane przez nas po raz pierwszy w 2023 roku Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie wpisały się w mapę kulturalną stolicy. Chcemy tę unikalną przestrzeń targową rozwijać w kolejnych miastach Polski. Zapraszamy do Lublina w dniach 7 i 8 września — zaprasza Irma Tomaszewska, dyrektor generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Partnerem Głównym Targów Książki i Mediów VIVELO jest Miasto Lublin. Partnerami Merytorycznymi są: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego oraz Warsztaty Kultury.

Patronat medialny objęły: Dziennik Wschodni, portale lublinnews.pl i lublin112.pl a także Polskie Radio Lublin, Radio ESKA, Radio ESKA2, Radio VOX FM oraz Radio Plus.

O akredytacje będą mogli ubiegać się twórcy internetowi oraz dziennikarze i fotoreporterzy. Rejestracja będzie dostępna w połowie czerwca.

 

Bilety do kupienia pod tym adresem: https://tobilet.pl/targi-ksiazki-i-mediow-vivelo-lublin-2024.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1sU2EZlPXN-jDRyT-OLcEK7d4Sy1CJoxuptkYO1N-bNdIhrzJ7ZG3KdtE_aem_AdNcZ7U6ebefLBNW1fd1Xb_ixlP5G00ch-tXnJR_ovNkfa81ox63DEYFbcmeyuwa5_GbrD0x_zX8f24h9DpTYC2Q

 

 

Podaj dalej