Piątek, 30 października 2020
O umo­rze­nie ca­ło­ści otrzy­ma­nych kwot po­mo­cy z PFR dla firm, a ta­kże o re­kom­pen­sa­ty w wy­so­ko­ści poło­wy ubie­gło­rocz­ne­go przy­cho­du dla firm zwra­ca­ją się do pre­mie­ra Ma­te­usza Mo­ra­wiec­kie­go przed­siębior­cy zrzesze­ni w Ko­mi­te­cie Obro­ny Bra­nży Tar­go­wej. Do tej spon­ta­nicz­nej, od­dol­nej ini­cja­ty­wy, swój ak­ces zgło­si­li m.in. przed­si­ębior­cy „o­ko­ło­tar­go­wi”, którzy od po­cząt­ku pan­de­mii ska­za­ni są na fak­tycz­ny niebyt. Z po­wo­du od­wo­ła­nia im­prez tar­go­wych, od po­nad pół ro­ku cier­pią na brak zle­ceń, nie wy­pra­co­wu­ją żad­nych do­cho­dów, sto­jąc dziś na kra­wędzi upad­ku. "Od po­nad pół ro­ku, a wi­ęc od kie­dy tr­wa pan­de­mia Co­vid 19, bra­nża tar­go­wa prak­tycz­nie nie ist­nie­je, a pa­trząc na nią dziś, już w naj­bli­ższej przy­szło­ści cze­ka ją tra­gicz­ny ko­niec" – ostrze­ga­ją w piśmie skie­rowanym do pre­mie­ra Ma­te­usza Mo­ra­wiec­kie­go pi­śmie i przy­po­mi­na­ją, że ich bra­nża do nie­daw­na trak­to­wa­na by­ła ja­ko swo­iste „ocz­ko w gło­wie” rządzących, będąc jed­nym z głów­nych fi­la­rów, ta­kże eksportowych, pol­skiej go­spo­dar­ki. Sy­tu­acja zmie­ni­ła się w mar­cu. Wte­dy to z dnia na dzień or­ga­ni­za­to­rzy bra­nżo­wych tar­gów mu­sie­li je od­wo­łać, przez co pra­cu­jące dla nich fir­my po­zba­wio­ne zo­sta­ły zle­ceń, a wiec fak­tycz­nej mo­żli­wo­ści dzia­ła­nia i za­ra­bia­nia. Po­moc z tarcz oka­za­ła się zbyt ma­ła, czerw­co­we od­blo­ko­wa­nie tar­gów – po­zor­ne i wła­ści­wie po­zba­wio­ne zna­cze­nia. Wła­dza po­mi­nęła wła­ści­wie ol­brzy­mią cze­ść bra­nży, wy­kre­śla­jąc fir­my „o­ko­ło­tar­go­we” z ujęte­go w tzw. Tar­czy Tu­ry­stycz­nej wspar­cia we wrze­śniu. "Tar­gi to fla­go­wy ele­ment pol­skiej go­spo­dar­ki. Zwi­ąza­nych z nim są dzie­si­ąt­ki ty­si­ęcy pol­skich firm i pra­cow­ni­ków, którzy – np. ja­ko podwy­ko­naw­cy – re­pre­zen­tu­ją ta­kie sek­to­ry jak drzew­ny, me­blo­wy, me­ta­lo­pla­stycz­ny czy in­for­ma­tycz­ny. Dziś pol­ski prze­my­sł tar­go­wy po­zo­sta­wio­ny jest sam so­bie" – pi­szą w pe­ty­cji jej sy­gna­ta­riu­sze. Zw­ra­ca­ją się wi­ęc do pre­mie­ra Ma­te­usza Mo­ra­wiec­kie­go o: Umo­rze­nie ca­ło­ści otrzy­ma­nych kwot po­mo­cy z PFR dla firm, które pod ry­go­rem od­po­wie­dzial­no­ści …
Wyświetlono 25% materiału - 272 słów. Całość materiału zawiera 1088 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się