Poniedziałek, 13 stycznia 2020
Trzeci tom serii wydawnictwa Bosz

Wydawnictwo Bosz informuje o wydaniu trzeciego albumu z dwujęzycznej (język polski i angielski) serii „II RP”, prezentującej biografie wybitnych mężów stanu II Rzeczpospolitej. Pierwsze dwa tytuły poświęcone zostały Ignacemu Janowi Paderewskiemu i Ignacemu Mościckiemu, trzeci – Józefowi Piłsudskiemu. Autorem albumu jest Jan Łoziński, a projektu graficznego prof. Władysław Pluta.

Ten bogato ilustrowany album, opatrzony wstępem znanego historyka i eseisty, profesora Andrzeja Chwalby, przedstawia na blisko dwustu fotografiach działalność polityczną i życie prywatne Józefa Piłsudskiego (1867-1935), żołnierza, działacza niepodległościowego i polityka, który po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku piastował najwyższe stanowiska państwowe, m.in. naczelnego wodza Armii Polskiej, naczelnika państwa oraz dwukrotnie premiera.

Tekst autorstwa profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzeja Chwalby, uzupełniony wyjątkowymi archiwalnymi fotografiami, doskonale i atrakcyjnie przedstawia życiorys tej wybitnej postaci.

Andrzej Chwalba (ze wstępu): Gdy pojawiał się w miejscach publicznych, zawsze mógł liczyć na rzesze wyznawców i setki sympatyczek. Żaden z polityków polskich nie wywoływał równie masowych manifestacji i takiego patriotycznego uniesienia jak Piłsudski. Żaden nie cieszył się takim szacunkiem i zaufaniem oraz poparciem.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)