Czwartek, 8 czerwca 2017
Kongres i Nagroda Transatlantyk
W piątek 9 czerwca w Krakowie rozpoczyna się IV Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej. Kongres organizowany jest przez Instytut Książki i jest największym międzynarodowym wydarzeniem, którego bohaterami są tłumacze. Jak czytamy w informacji przekazanej przez organizatorów, dzięki osobistemu zaangażowaniu tłumaczy ukazują się przekłady polskich książek: to oni namawiają zagranicznych wydawców do publikowania naszej literatury i zabiegają o promocję autorów. Są najważniejszymi sojusznikami pisarzy i ambasadorami polskiej literatury. Żyjąc na co dzień w innej rzeczywistości językowej – tłumacze budują pomosty między kulturami. Ich dzieło jest nie do przecenienia. Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej to forma podziękowania za ich pracę. Ale też szansa, by poznali najnowsze trendy w polskiej literaturze i życiu intelektualnym, wartościowe dzieła i ich autorów. Pierwszego dnia Kongresu po powitaniu uczestników przez Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki, wykład inauguracyjny wygłosi Antoni Libera. Trzy robocze dni Kongresu to 36 warsztatów, paneli, spotkań z autorami, wydawcami i krytykami. Pierwszy Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej został zorganizowany w 2005 roku. Wzięło w nim udział 174 tłumaczy z 50 krajów. Po czterech latach gościliśmy już 215 tłumaczy z 56 krajów, a w 2013 zaproszenie przyjęło …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 731 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się