Czwartek, 23 marca 2023

Zdaniem psychiatry Tima Cantophera, większość z nas brnie na ślepo przez życie, rzadko wybierając świadomie to, czego pragnie lub jak chce żyć. Przeważnie reagujemy na okoliczności oraz oczekiwania innych. Nie stanowi to problemu, jeżeli są to osoby nam życzliwe i rozsądne.

Gorzej, kiedy otaczają nas ludzie, którzy chętnie nas wykorzystują. Jeśli chcesz wyjść poza krąg otaczających cię pijawek – najpierw określ, czego tak naprawdę chcesz od życia. Ważne byś zrozumiał  dlaczego ludzie zachowują się tak, a nie inaczej.

W opracowaniu własnego  życiowego planu pomoże Ci poradnik „Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach”, który już  11 kwietnia trafi do księgarń.

Całkiem prawdopodobne, że w twoim życiu są ludzie, którzy stale przysparzają ci stresu i wprawiają w złe samopoczucie. Manipulatorzy, prześladowcy i osoby, które cię wykorzystują, mogą szkodzić twojemu zdrowiu i dobrostanowi.

Na szczęście możesz im przeciwdziałać i ta książka dostarczy ci odpowiednich narzędzi. Dowiesz się z niej m.in.:

  • jakie są najbardziej powszechne typy toksycznych osób,
  • na jakie sygnały alarmowe należy zwracać uwagę,
  • jak rozpoznawać dysfunkcyjnych ludzi i miejsca, a także grupy, w tym rodziny,
  • co leży u podłoża takich zachowań.

Przede wszystkim zaś otrzymasz skuteczne strategie postępowania, dzięki którym nauczysz się dokonywać zdrowych wyborów dotyczących relacji, ustanawiać jasne granice i chronić siebie. Umiejętność wykrywania toksycznych osób i sytuacji pozwoli ci uniknąć osaczenia i żyć pełnią życia.

Dr Tim Cantopher studiował na University College London oraz University College London Hospitals. Jest członkiem Royal College of Psychiatrists. Przez lata pracował w szpitalach Priory Group. Jest autorem wielu projektów badawczych z zakresu psychiatrii i autorem książek z tej dziedziny. W Polsce znana jest jego książka „Wszystko za drinka: jak radzić sobie z uzależnieniem od alkoholu”.

 

Podaj dalej
Autor: Dom Wydawniczy Rebis