środa, 22 marca 2023
Zapowiada rozmowy z Empikiem

Jak już informowaliśmy, pod koniec marca ukaże się wywiad-rzeka pt. „Tomasz Lis. Na żywo”. Publikację zapowiedział Tomasz Lis na nowym kanale na YouTube. Książka ukaże się w jego własnym wydawnictwie Wydawnictwo Tomasz Lis Sp. z o.o.

Niedawno w rozmowie z Jackiem Pałasińskim w ramach podcastu „Allegro ma non troppo. Godzina z Jackiem” (naTemat.pl), mówił m.in. o powołaniu do życia wydawnictwa i że “przy obecnych kosztach papieru to jest bardzo poważna inwestycja”.

Jeśli chodzi o profil oficyny, będzie to głównie literatura faktu. “Parę książek już się pisze” – zapowiedział. Jedną z nich będzie książka o seksie. “To nie ma być instruktaż, ale Wisłocka 45 lat później, czyli jak Polacy podchodzą do seksu. (…) Taka Wisłocka 2.0”.

Pytany o dystrybucję Lis odpowiedział: “Na razie idę w stronę self-publishingu, sam będę zajmował się dystrybucją. W wypadku niektórych książek pewnie będę musiał wejść w romans z Empikiem i innymi dystrybutorami. To kwestia przyzwyczajenia niektórych rozmówców. Są ludzie, dla których książka nie istnieje, jeśli nie ma jej w księgarni” – wyjaśnił Tomasz Lis. Podkreślił przy tym, że w przypadku Empiku jego wydawnictwo będzie dostawało jedynie 40 proc. kwoty każdej sprzedanej książki.

“Idę w perwersyjną działkę wydawania książek w kraju, w którym ludzie nie chcą czytać” – skwitował Tomasz Lis.

Podaj dalej
Autor: W