Czwartek, 2 czerwca 2022

Tomasz Sekielski od lipca zostanie redaktorem naczelnym “Newsweeka”. Dziennikarz będzie odpowiedzialny za tygodnik,  serwis Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.

Na temat zmiany redaktora naczelnego pisma odniósł się Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska, który podkreślił, że “‘Newsweek’ od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów”.

– Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium – powiedział Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Tomasz Sekielski również wypowiedział się w sprawie objęcia stanowiska redaktora naczelnego. – Będę miał przyjemność współpracować z najlepszymi dziennikarzami w kraju – dołączam do zespołu, który jest niezwykle profesjonalny. Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce – przekazał Tomasz Sekielski. Sekielski zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego Tomasza Lista, który kierował tygodnikiem od 2012 do 2022 roku. Lis z tygodnikiem pożegnał się w ubiegłym tygodniu.

Tomasz Lis, po 10 latach prowadzenia “Newsweek Polska”, w trybie nagłym rozstał się z redakcją i Ringier Axel Springer Polska. “Nowemu naczelnemu Newsweeka gratuluje i życzę powodzenia” – napisał dziennikarz.

Tomasz Sekielski – sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser i pisarz. Od 1997 do 2006 roku był reporterem “Faktów TVN” oraz gospodarzem piątkowych wydań programu “Kropka nad i”, a od 2003 roku razem z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję “Kuluary”, “Prześwietlenie” oraz “Teraz my!”. W TVN24 stworzył program “Czarno na białym”. W latach 2012-2015 nawiązał współpracę z Radiem Tok FM, gdzie prowadził poranki. Przez trzy lata (2013-2016) prowadził autorski program w TVP “Po prostu”, był również gospodarzem “Woronicza 17” w TVP INFO. Pracował także w tygodniku “Newsweek” oraz “Wprost”, a od 2018 roku jest jednym ze współprowadzących “Onet Rano”.

Jest też twórcą filmów dokumentalnych “Władcy marionetek”, “8.38” i – przede wszystkim – poświęconego wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w Kościele “Tylko nie mów nikomu”. Za swą pracę otrzymał najważniejsze polskie nagrody dziennikarskie i telewizyjne, w tym Telekamery, Wiktora, tytuł dziennikarza roku Grand Press w latach 2006 i 2019 oraz dwie nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Jako autor thrillerów debiutował w Domu Wydawniczym Rebis trylogią „Sejf” – “Sejf”, “Sejf. Obraz kontrolny” i “Sejf. Gniazdo Kruka”. Napisał również thrillery polityczne pt. “Zapach suszy” i ‘Smak suszy”.

Podaj dalej