środa, 1 stycznia 2003
PORTRET PREZESA Prezes zarządu, współzałożyciel i - wespół z małżonką Grażyną Szponder - udziałowiec Domu Wydawniczego Rebis, poznańskiej oficyny należącej do czołówki krajowych edytorów. Nazwiska Whartona, Carrolla czy Rushdiego oraz seria "z Salamandrą" to powszechnie rozpoznawalne identyfikatory firmy. Tomasz Szponder ma 45 lat. Urodził się w Miastku na Pomorzu w rodzinie lekarzy, do liceum chodził w Kaliszu. Z wyróżnieniem ukończył psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jeszcze przed dyplomem rozpoczął pracę w Zakładzie Psychologii Osobowości PAN w Poznaniu u profesora Kazimierza Obuchowskiego. Nie został jednak naukowcem, ponieważ wydawało mu się, że to co robi ma znaczenie jedynie dla garstki bezpośrednio zainteresowanych, a szerszy społeczny sens i wymiar tej pracy trudny jest do określenia. Ostatecznie zrezygnował z PAN-u (a PAN z niego) w 1989 roku. …
Wyświetlono 25% materiału - 125 słów. Całość materiału zawiera 502 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się