Wtorek, 4 lipca 2023

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, przygotowało zestawienie top 10 najlepiej sprzedających się książek w czerwcu 2023 roku.

Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum, komentuje czerwcowe top 10 sprzedaży książek Ateneum:

– W czerwcu swoją sprzedażową dominację wśród książek potwierdziła literatura Young Adult, której tytuły dwóch rodzimych reprezentantek zajęły siedem z dziesięciu lokat obecnego zestawienia. W top 10 Ateneum znalazły się wszystkie części serii „Rodzina Monet”, w tym najnowsza, która miała premierę zaledwie około połowy czerwca bieżącego roku.

Poza pozycjami skierowanymi do młodzieży do zestawienia trafiły trzy dziecięce, stanowiące popularny zakup w związku z zakończeniem roku szkolnego i przedszkolnego. „Opowieści o tym, co w życiu ważne” to tytuł często goszczący na naszej liście bestsellerów, stąd warto go mieć cały czas w ofercie.

Brak choćby jednej książki dla dorosłych w czerwcowym top 10 jest sporym zaskoczeniem. Przynajmniej wiemy, jakie wakacyjne plany czytelnicze ma dominująca grupa nastoletnich miłośników książek.

Podaj dalej
Źródło: Ateneum