środa, 8 stycznia 2020

Za nami grudzień, czyli z jednej strony świąteczna gorączka, z drugiej czas wytchnienia i dla wielu czytelników chwile na nadrobienie książkowych zaległości. Jakie tytuły były w tym czasie najczęściej wyszukiwane na lubimyczytać.pl i kto zdominował końcoworoczne zestawienie? Przyjrzyjmy się trendom grudnia.

Pierwsze trzy miejsca zajmują książki naszej świeżo upieczonej noblistki, Olgi TokarczukBieguni”Księgi Jakubowe” i „Prawiek i inne czasy” nie po raz pierwszy pojawiają się w naszym zestawieniu. Czytelnicy lubimyczytać.pl piszą o nich:

Mimo, że się nie spodziewałam, jestem całkowicie zauroczona…stylem, wielowarstwową treścią, wszechstronną wiedzą, bogatym i plastycznym językiem, a także specyficzną melodyjnością tej prozy. (miki24gr o „Biegunach”)

Opus magnum. Nawet, gdyby przyjąć, że główne postacie i część wydarzeń nie jest historyczna (a jest), to i tak powala na kolana. A gdy sobie uprzytomnimy, że powieść jest oparta na faktach, to z tych kolan już nie wstaniemy. (AgaGaga o „Księgach Jakubowych”)

Nasze polskie „Sto lat samotności”. Powieść magiczna. Wojna i oczekiwanie na powrót męża, Czas jednostki na tle historii. (Jeżynka o „Prawieku i innych czasach”)

Na czwarte miejsce trafiło królujące w trendach listopada Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza, zaś pierwszą piątkę zamyka kolejna książka Olgi Tokarczuk, zekranizowane przez Agnieszkę Holland Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

Na szóstym miejscu trendów znajdziecie Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. Książka, która swoją światową premierę miała w 2012 roku, niezmiennie fascynuje czytelniczki i czytelników nie tylko w Polsce. Wielkim sukcesem cieszyła się również ekranizacja powieści Moyes z Emilią Clarke i Samem Claflinem w rolach głównych.

Siódme miejsce w naszym zestawieniu zajmuje pierwszy tom opowiadań o Geralcie z Rivii – Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego. A to wszystko za sprawą mającego swoją premierę 20 grudnia na platformie Netflix serialu „Wiedźmin”. O polskiej premierze serialu przeczytacie w relacji Bartka Czartoryskiego.

Kolejne miejsca to piąta już w grudniowych trendach książka Tokarczuk Dom dzienny, dom nocny” oraz popularnonaukowy bestseller autorstwa Yuvala Noaha Harariego Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Dziesiątkę zamyka thriller Pacjentka”, o którym użytkowniczka nefrytowa napisała:

Zobaczcie wszystkie trendy grudnia lubimyczytać.pl.

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybierają konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej oceniane, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – to są najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.

Podaj dalej
Autor: Lubimyczytac.pl