Wtorek, 3 marca 2020

Taki luty trafia się raz na cztery lata! Mamy nadzieję, że dodatkowy dzień w ubiegłym miesiącu przeznaczyliście na czytanie. Jakie książki w lutym najbardziej przykuły uwagę internautów odwiedzających serwis lubimyczytać.pl? Sprawdźmy!

Luty upłynął pod znakiem Plebiscytu Książka Roku 2019, w którym głosowanie zakończyło się wraz z końcem miesiąca. Nic zatem dziwnego, że w comiesięcznym zestawieniu najpopularniejszych książek w serwisie znalazło się kilka tytułów z ubiegłego roku, które zdobyły nominację – i co za tym idzie również zainteresowanie czytelników.

Zestawienie otwiera Pacjentka” – książka, o której wciąż jest głośno, choć swoją premierę miała w marcu zeszłego roku. Bestsellerowa historia Alice, która po zabójstwie swojego męża przestaje mówić i trafia pod opiekę psychoterapeuty Theo, zdobyła sporo wyróżnień i nagród książkowych, a użytkownicy naszego serwisu wystawili jej wysoką notę 7,4/10. „Pochłonęłam ją w kilka godzin, nie mogłam się oderwać”, pisze czytelniczka BookGirl. Książka pod patronatem lubimyczytać.pl.

Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Wolf z książką Serce gangstera”. To pozycja z gatunku romansu gangsterskiego, pierwsza część cyklu przewidzianego jako trylogia. Anna Wolf tę historię traktującą o przygodach braci Tarasow najpierw opublikowała w serwisie Wattpad, a teraz wydała drukiem. Podium zamyka Harlan Coben, którego Nieznajomy” trafił na Netflixa – ekranizację tego thrillera udostępniono widzom jeszcze w styczniu.

Kolejne miejsce w zestawieniu również należy do książki, która niesie ze sobą wiele emocji. „Stażystka” Alicji Sinickiej notuje wzrost, podobnie jak Gdzie śpiewają raki” Delii Owens, poetycka opowieść o dojrzewaniu, miłości i pięknie przyrody, której akcja dzieje się na rozległych amerykańskich mokradłach.

Za pierwszą piątką notujemy pierwszy spadek – Tatuażysta z Auschwitz” stracił odrobinę zainteresowania czytelników w porównaniu ze styczniem, kiedy to premierę miała Podróż Cilki”, wokół której pojawiło się wiele opisywanych przez nas niedawno kontrowersji. Szczęśliwa siódemka przypadła w lutym K.N. Haner, która tomem Złe miejsce” otworzyła nowy cykl „Niebezpieczni mężczyźni”. Tuż za nią uplasowała się Lucinda Riley, znana z serii „Siedem sióstr”, tym razem z inną sagą rodzinną – Pokój motyli”. Na przedostatnim miejscu znalazła się książka, która po raz pierwszy na rynek trafiła w 1868 roku, a w 2020 doczekała się nowego wydania pod patronatem lubimyczytać.pl. Małe kobietki” Louisy May Alcott, zekranizowane przez Gretę Gerwig, z m.in. Saoirse Ronan i Emmą Watson w rolach głównych, przypomniały o sobie współczesnemu odbiorcy. Zestawienie zamyka Meghan March i Pakt z diabłem”, opowieść o brutalnym miliarderze i niezrównanej pokerzystce, którzy zakładają się o 10 milionów dolarów…

Zobaczcie wszystkie trendy lutego lubimyczytać.pl.

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybierają konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej oceniane, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – to są najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.

Podaj dalej