Wtorek, 3 września 2019

Czas na podsumowanie wakacji. Lipcowe trendy wykazały, że letnie miesiące sprzyjają lekkim i relaksującym lekturom. Jak było w sierpniu? Sprawdzamy, które książki w tym czasie użytkownicy lubimyczytać.pl wyszukiwali najchętniej.

Sierpniowe zestawienie TOP 10 otwiera nowość – powieść najlepiej sprzedającego się pisarza we Francji. Polscy czytelnicy znają Guillaume’a Musso m.in. z takich książek, jakPotem…” czy Dziewczyna z Brooklynu”. Jego najnowsza powieść, połączenie kryminału i sensacji, opowiada o znajomych, którzy zostają skonfrontowani z tajemnicą sprzed lat. „Wciąga, zaskakuje, trudno się oderwać” – pisze o Zjeździe absolwentów”użytkowniczka Gosia Sałkowska.

Colleen Hoover w tym miesiącu spadła z pierwszego miejsca na drugie; jej Too Late” to mroczny erotyk o toksycznej miłości. Ostatnie miejsce na podium również zajmuje książka pełna mroku – Rana” Wojciecha Chmielarza, jedna z najgłośniejszych premier tych wakacji. Autor w rozmowie z nami zdradził, że pisząc, chce zwrócić uwagę czytelnika na konkretny problem. W przypadku „Rany” chodzi o niełatwy temat przemocy wobec dzieci. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

Następne, czwarte miejsce zajmuje Pacjentka” – książka, której popularność nie słabnie pomimo tego, że od jej premiery minęło już pół roku. Podobnie rzecz ma się z After”Anny Todd, regularnie pojawiającej się w zestawieniu trendów lubimyczytać.pl. Natomiast szóste miejsce zajmuje nowa powieść Remigiusza MrozaWyrok”, czyli dziesiąta już część cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej, jest w księgarniach dopiero od dwóch tygodni – czy spodoba się użytkownikom lubimyczytać.pl na tyle, by otrzymać wysokie noty?

Siódme miejsce przypadło publikacji, która wzbudza sporo emocji. Tatuażysta z Auschwitz”, zawdzięczający głosom użytkowników lubimyczytać.pl tytuł Książki Roku 2018 w kategorii powieść historyczna, wciąż budzi zainteresowanie internautów. Podobnie jest z książką na pozycji ósmej – opowieścią o nas samych, czyli gatunku ludzkim. Sapiens” pióra Yuvala Noah Harariego może pochwalić się najwyższą średnią w sierpniowym zestawieniu (8,45/10).

Stawkę zamykają dwa znane i lubiane kryminały. Po Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza (Książka Roku 2018 w kategorii kryminał, sensacja, thriller) z pewnością tej jesieni sięgną kolejne osoby zainteresowane powstającym właśnie serialem produkowanym przez Canal Plus. Z kolei Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris już teraz jest jedną z popularniejszych książek w zestawieniu – czytelnicy wystawili jej ponad 13 tysięcy ocen!

Zobaczcie wszystkie trendy sierpnia lubimyczytać.pl.

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybierają konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej oceniane, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – to są najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.

Podaj dalej
Źródło: lubimyczytac.pl