Wtorek, 18 czerwca 2024
Już 560 tys. sprzedanych egzemplarzy książek

Do 1 lipca można nadsyłać zgłoszenia do II etapu konkursu „Piórko 2024. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

Na zwycięzcę czeka 100 tys. zł. Zwycięska praca będzie także zdobić wydaną jesienią 2024 roku książkę.

Konkursowym zadaniem jest zilustrowanie wybranego w I etapie konkursu tekstu „Moje czarne szczęście” autorstwa Agnieszki Piwoń. To opowieść o małej dziewczynce zmagającej się z odrzuceniem przez rówieśników i samotnością w nowym miejscu zamieszkania, oraz pieska, który w wyniku różnych perypetii trafia do schroniska wraz ze swoją psią rodzinką.

– Jestem przekonany, że ilustrowanie tej wyjątkowej opowieści będzie wspaniałym doświadczeniem dla debiutujących ilustratorów. Co roku trafiają do nas prawdziwe perełki i zaskakujące interpretacje. Ta nagroda w przypadku naszych laureatów z poprzednich lat jest często początkiem kariery w świecie ilustratorskim oraz okazją do nawiązania wspaniałych relacji z laureatami poprzednich edycji – mówi Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody, przedstawiciel sieci Biedronka.

Do tej pory w ramach konkursu ukazało się już dziewięć publikacji, które zostały sprzedane w nakładzie 560 tys. egzemplarzy.

Do konkursu Piórko od 2015 roku zgłoszono ponad 30 tys. prac w obu kategoriach. Dotychczas wydano dziewięć książek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Laureaci otrzymali łącznie nagrody o wartości 1,8 mln zł od organizatora i fundatora – sieci Biedronka.

 

Podaj dalej
Autor: ET