Piątek, 17 marca 2023
Wśród jurorów Agata Passent

Organizator Targów Książki i Mediów Vivelo zainicjował nową nagrodę – Vivelo Book Awards 2023. To wyróżnienie dla twórców literatury współczesnej (pisarzy, wydawców, tłumaczy i autorów okładek), których praca została najwyżej oceniona przez powołanych do jury ekspertów.

“To branżowy, niezależny plebiscyt. Zależy nam na docenianiu twórców i wydawców, też audiobooków i e-booków. Ma być to docenienie pracy całej branży” – powiedziała w wywiadzie dla “Biblioteki Analiz” Irma Tomaszewska, dyrektor generalna Targów Książki i Mediów Vivelo.

Wydawcy, którzy chcą zgłosić swoich kandydatów do nagród, powinni do 31 marca dostarczyć wypełniony formularz w wersji elektronicznej, wraz z recenzją zgłaszanej publikacji.

Zgłoszenia przyjmowane są w kategoriach: literatura obyczajowa; literatura sensacyjna, kryminalna i thriller; literatura faktu; najlepsze tłumaczenie.

Kandydaci do nagrody plebiscytu w pozostałych kategoriach: najlepsza okładka, wydawca roku oraz nowe technologie (e-book, audiobook i słuchowisko) będą wybierani przez jury. Jedną z członkiń jest Agata Passent.

Gala VIVELO Book Awards 2023 odbędzie się w Hotelu Belotto w ramach Targów Książki i Mediów Vivelo 2023.

Szczegóły, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin plebiscytu dostępne są na stronie targivivelo.pl/bookawards2023/

 

Podaj dalej