Czwartek, 16 maja 2024
Spotkania online, rabaty i akcja #TataTeżCzyta

Targi Książki Empiku potrwają dwa tygodnie – do 28 maja. W programie spotkania autorskie online, m.in. z Markiem Krajewskim, Nealem Shustermanem czy Jakubem Małeckim oraz specjalne targowe oferty, w tym rabaty 60 proc. na drugą książkę w salonach Empik.

Targi otworzy rozmowa z Markiem Krajewskim, który powraca z kolejnym wciągającym śledztwem Edwarda „Łyssego” Popielskiego. Swoje nowe książki zaprezentują także m.in. mistrzowie literatury pięknej Anna Dziewit-Meller („Juno”) oraz Jakub Małecki („Korowód”). Debiutujący powieścią komediową „Boże, Beata!” Michał Glen „Ta Jedna Ciotka”, opowie o tym, jak odnalazł się w nowej roli autora. Gościem zagranicznym Targów będzie Neal Shusterman, twórca nagradzanej w licznych plebiscytach serii „Żniwa śmierci”. Okazję do spotkania stanowi polskie wydanie pierwszej części jego cyklu „Podzieleni”. W programie znalazły się także rozmowy z laureatką Bestsellera Empiku Joanną Kuciel-Frydryszak, współautorem „Podkastu amerykańskiego” Łukaszem Pawłowskim, Katarzyną Olubińską, Agatą Polte i Izabellą Nowaczyk oraz Małgorzatą Oliwą Sobczak.

Program-Spotkan-TK_202405_desktop.png

Targom towarzyszą również specjalne oferty dla czytelników. W salonach obowiązuje promocja -60 proc. na drugą, tańszą książkę. Akcja obejmuje 1300 tytułów. Natomiast na Empik.com przy zakupie książek za min. 100 zł klienci zyskują rabat 10 zł. Online można skorzystać ze zniżki -50 proc. na drugi, tańszy e-book czy audiobook spośród wybranej oferty oraz -30 proc. na cyfrowe nowości. Użytkownicy Empik Premium zyskują jeszcze korzystniejsze rabaty – odpowiednio -60 proc. i -40 proc. Ponadto przeceniono czytniki e-booków.

Oferta targowa i pełny program wydarzeń są dostępne na stronie: Empik.com/targi-ksiazki.

Partnerami wydarzenia są: DPD oraz Wild Drop.

#TataTeżCzyta

Targi zbiegają się ze startem tegorocznej odsłony akcji #TataTeżCzyta, do której włączył się również Empik. Inicjatywa Fundacji Powszechnego Czytania i Wydawnictwa Tatarak kieruje do wszystkich mężczyzn prosty przekaz: czytajcie! Dostępne badania czytelnictwa w Polsce wyraźnie wskazują, że kobiety i dziewczynki wciąż czytają więcej i chętniej. Organizatorzy akcji podkreślają natomiast, że brak męskiego czytającego wzorca to jedna z przyczyn, dla których chłopcy nie sięgają po książki. Od czego jednak zacząć, jeśli chcemy to zmienić? Co i jak czytać z dzieckiem?

Cenne porady, jak wyrabiać nawyki czytelnicze u dzieci w różnym wieku – od niemowlaków po dziewięciolatków można znaleźć w specjalnej broszurze Supermoc książek: #TataTeżCzyta edycja 2024 dostępnej do pobrania w formie e-booka ze strony Empik.com. A rekomendacje książek odpowiednich dla różnych grup wiekowych są dostępne na specjalnej stronie: Empik.com/ksiazki/tata-tez-czyta.

– Wspólne czytanie jest wspaniałym sposobem na budowanie więzi między opiekunem a dzieckiem. Pamiętajmy jednak, że każdy maluch uważnie przygląda się dorosłym. A tata, dziadek, wujek czy starszy brat są wzorami do naśladowania, istotnym źródłem postaw i nawyków. Dlatego ważne jest, aby dziecko widziało swojego opiekuna z książką w ręku – czytającego dla własnej przyjemności. Jako Empik gorąco zachęcamy wszystkich mężczyzn: szukajcie interesujących tytułów dla siebie! Takie akcje jak Targi Książki Empiku są również dla was. Liczymy, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni uda nam się zaciekawić niejedną książką  – komentuje Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książka w Empiku.

TTC2024.jpg
Podaj dalej
Źródło: Empik