Piątek, 22 września 2023
Nowość Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Mogłeś to zrobić lepiej! Inni nie popełniają tylu błędów, co ty! Znowu się rozklejasz – wstydź się! Powiedziałabyś tak do swojej przyjaciółki, partnera czy współpracownika w trudnej sytuacji? Dlaczego zatem mówisz w ten sposób do siebie?

Marnie stara się robić wszystko jak najlepiej, a mimo to nigdy nie czuje się wystarczająco dobra. Daniel odnosi sukcesy zawodowe, ale uważa, że nie zasługuje na przyjaźń i miłość. Susan zgodnie z nakazem wiary poświęca swoje marzenia, by pomagać innym. Zawstydzający i wyśmiewający wewnętrzny głos nie pozwala żyć szczęśliwie i w zgodzie ze sobą. Może się też przyczyniać do rozwoju depresji, zaburzeń lękowych czy problemów w relacjach. Analizując historie swoich pacjentów, Julia Bueno pokazuje, jak oczekiwania rodziców, nadmierne wymagania nauczycieli, stereotypy lub opresyjna religijność potęgują samokrytykę. Zaglądając za kulisy procesu terapeutycznego, obserwujemy sposoby rozpoznawania wewnętrznego krytyka, poznajemy jego różne oblicza i widzimy, że można się od niego uwolnić.

Książka „Ucisz swojego wewnętrznego krytyka. Historie z gabinetu terapeutycznego”  pozwoli ci uczynić pierwszy krok na drodze do uzdrowienia relacji z samym sobą.

Dzięki tej książce:

  • Zrozumiesz mechanizmy powstawania samokrytycznych myśli
  • Poznasz terapeutyczny wpływ współczującego traktowania siebie
  • Uświadomisz sobie, jak wielu z nas codziennie mierzy się z oceniającym wewnętrznym  głosem.

https://wuj.pl/ksiazka/ucisz-swojego-wewnetrznego-krytyka#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami

Julia Bueno prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w Londynie. Za swoją pierwszą książkę „O poronieniu, żałobie i ukojeniu” (WUJ, 2022) otrzymała nagrodę British Medical Association Popular Medicine Book Award, a także była nominowana do nagrody British Psychological Society Book Award. Specjalizuje się w pracy z osobami, które doświadczyły poronienia lub miały trudności z zajściem w ciążę. Publikuje teksty w „The Times”, „Sunday Times” i „New York Times” oraz recenzje w „Times Literary Supplement”.

 

 

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego