Poniedziałek, 4 grudnia 2023
Waldemar Michalski: Czytelnicy dopisali

– W tym roku Targi Książki Historycznej odbyły się po raz 31., więc skoro odbywają się przez tyle lat, to mamy potwierdzenie, że osoby zainteresowane historią i poszukujące dobrej książki potrzebują naszego wydarzenia. Odwiedziło nas około 30 tys. czytelników, mieliśmy 160 wydawców i taką samą liczbę wydarzeń – konferencji i spotkań z najwybitniejszymi polskimi autorami, zajmującymi się historią – przekazał Bibliotece Analiz Waldemar Michalski, prezes zarządu Fundacji Historia i Kultura, dyrektor Targów Książki Historycznej.

Targi to wyjątkowe miejsce dla wielbicieli książki historycznej. – Było duże zainteresowanie wieloma spotkaniami, a przewidując to, urządziliśmy dodatkowe Forum. Najwięcej czytelników było na spotkaniu z Piotrem Zychowiczem i Jackiem Bartosiakiem, a Sala Koncertowa okazała się za mała, mimo że jest tam 250 miejsc! Sporo osób nie mogło tam wejść. W spotkaniach brali udział wybitni historycy, było wielu profesorów, dla których z pewnością jest to też święto środowiska naukowego podobnie jak dla czytelników. Dodam jeszcze, że dopisali czytelnicy, dopisały też muzea w ramach Salonu Książki Muzealnej. Już teraz zapraszam na przyszłoroczną 32. edycję Targów Książki Historycznej, jaka odbędzie się w dniach 28 listopada – 1 grudnia – powiedział Waldemar Michalski.

Podczas uroczystego otwarcia Targów odbyła się uroczystość wręczenia Nagród KLIO autorom najlepszych zdaniem jurorów – wybitnych polskich historyków – książek historycznych, a także Nagród im. prof. Jerzego Skowronka.

 

 

 

Podaj dalej
Autor: (pd), fot. Marytka Czarnocka / Autorzy Książek w Obiektywie