Czwartek, 13 czerwca 2024

„Fantastyczny event. Poradnik organizatora” to pierwszy na polskim rynku tak kompleksowy poradnik dla twórców wydarzeń, organizatorów imprez, animatorów i menedżerów kultury pragnących poszerzyć wiedzę z zakresu organizowania eventów. Omawia wszystkie istotne aspekty organizacji wydarzeń kulturalnych.

„Książka jest praktycznym kierunkowskazem dla tych, którzy zamierzają budować własne wydarzenia lub dowiedzieć się, jak wygląda tworzenie imprez” – wskazuje autor,  Krzysztof Księski.

Punktem wyjścia do analizy jest organizacja festiwalu o tematyce fantastycznej. Jednak uwagi i wskazówki autora można stosować do rozmaitych wydarzeń, w szczególności kulturalnych, ale nie tylko: festiwali i festynów, konwentów, targów, zlotów i konferencji oraz wielu innych eventów.

Krzysztof Księski – wieloletni organizator kilkuset wydarzeń o tematyce fantastycznej: konwentów, spotkań autorskich, prelekcji, konkursów, wystaw, turniejów i paneli dyskusyjnych, w szczególności dużych festiwali fantastycznych takich, jak: Falkon, Polcon czy StarFest. Współpracownik kilku portali o tematyce kulturalnej, m.in. serwisu Paradoks (paradoks.net.pl), którego był pierwszym redaktorem naczelnym. Jeden z założycieli pierwszego w Lublinie niepublicznego domu kultury – Domu Kultury Narnia, jak również Niepublicznej Biblioteki Fantastycznej im. Stanisława Lema. Obecnie zarządza kilkoma organizacjami pozarządowymi i firmami.

Tytuł: Fantastyczny event. Poradnik organizatora
Autor: Krzysztof Księski
Wydawca: Fundacja „Ku przeszłości”
Liczba stron: 264
Format: A5
Rok wydania: 2024
ISBN: 978-83-959494-5-6

Podaj dalej
Autor: ET