środa, 5 maja 2010
Nowy termin: 11 maja, Wrocław
Akademia Biblioteki Analiz i Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy zapraszają na szkolenie „Umowy prawa autorskiego – aspekty praktyczne”. Celem szkolenia jest przekazanie kompleksowej wiedzy w zakresie konstruowania profesjonalnych umów autorskich. Uzyskana wiedza uwrażliwi słuchaczy na najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu umów, wskażemy jak chronić interesy wydawcy, nie godząc jednocześnie w interesy twórcy. Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące zagadnienia: Jak skonstruować poprawnie umowę? Forma umów autorskich i skutki niedochowania wymogów w tym zakresie Jakie są konieczne postanowienia umów autorskich? Jakie są wzajemne prawa i obowiązki stron umów autorskich? Klauzule umowne - zasady formułowania. Umowy o dzieło z opcją licencji lub przeniesienia praw Umowy przenoszące prawa autorskie a umowy licencyjne Umowy licencyjne - rodzaje i charakterystyka Wypowiedzenie i odstąpienie od umowy prawa autorskiego Czy klauzule umowne włączające odpowiedzialność z tytułu naruszania praw autorskich są skuteczne? Jak je konstruować? Jak zawierać umowę z grafikiem, fotografem, autorem, twórcą, wykonawcą? Wykładowca: adwokat Joanna Lassota, specjalista w zakresie prawa autorskiego. Prowadzi praktykę zawodową w Kancelarii Adwokackiej Lassota i Partnerzy we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1997). Pracę magisterską pt. Pierwotne nabycie praw autorskich w systemie kontynentalnym i anglosaskim, przygotowała jako stypendystka japońskiej fundacji Rsyiochi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund, w ramach programu LL.M. of Intellectual Property na Londyńskim Uniwersytecie Queen Mary and Westfield College. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa własności niematerialnej (D.E.A. de droit de creactions immaterielles) na Uniwersytecie Montepellier I we Francji (1998/1999). Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w trakcie staży w kancelariach prawno-patentowych w Niemczech (1995) i …
Wyświetlono 25% materiału - 246 słów. Całość materiału zawiera 985 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się