Poniedziałek, 30 listopada 2015
Śląscy księgarze działają
Na stronie Księgarze.pl zamieszczona została relacja Jana Kasprzyka, księgarza z Lędzin i przewodniczącego Oddziału Śląskiego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy, o spotkaniu z senatorem Czesławem Ryszką, jakie odbyło się 23 listopada biurze senatora w Tychach. W spotkaniu z senatorem oprócz Jana Kasprzyka uczestniczył Adam Kucharski, właściciel Hurtowni Książki Technicznej Ewa z Bytomia, który prowadzi stronę internetową Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy www.ksiegarze.pl.  Jak czytamy w sprawozdaniu, "podczas półtoragodzinnego spotkania Jan Kasprzyk i Adam Kucharski zapoznali senatora z minioną (historyczną już dzisiaj) działalnością stowarzyszenia OSK w sprawie uchwalenia Ustawy o Książce. Jan Kasprzyk zapoznał senatora z aktualną, trzeba dodać prawie agonalną, sytuacją tzw. księgarń niezależnych (przeważnie rodzinnych). Patrząc w skali woj. śląskiego jest to absolutny dramat! Tyko w ostatnich 3-4 latach w Katowicach padło 16 księgarń. Gwoździem do trumny dla większości księgarzy w całej Polsce okazała się decyzja władz o bezpłatnym podręczniku szkolnym. Szkoda, że ówczesny rząd nie skorzystał z rozwiązań krajów Europy ( np. Francja …
Wyświetlono 25% materiału - 151 słów. Całość materiału zawiera 605 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się