środa, 21 lutego 2024
Rekordowa liczba 76 uczniów w finale Konkursu

Polska Izba Druku informuje, że Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Poligraficznej dla Uczniów, organizowany przez Zakład Technologii Poligraficznych, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 12. w siedzibie Zakładu przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie.

W tegorocznej edycji do finału zakwalifikowała się rekordowa liczba 76 uczniów. Podczas uroczystości obecni będą także ich opiekunowie. Laureaci i wyróżnieni finaliści, łącznie do 20 osób, uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i będą realizowane od roku akademickiego 2024/2025.

„Wierzymy, że tego typu inicjatywa na rzecz kształcenia uczniów szkół średnich i przyszłych studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia przyczyni się do zwiększenia zainteresowania uczniów problemami poligraficznymi oraz do integracji poligraficznego środowiska nauczycielskiego i akademickiego”, informowali organizatorzy Konkursu.

Pierwsze dwa etapy konkursu realizowane były za pośrednictwem strony internetowej o adresie: https://konkurspoligrafia.mt.pw.edu.pl

Konkurs wspierają: Polska Izba Druku, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Heidelberg, Koenig@Bauer, huber  group, MM Packaging GmbH, Canon oraz 3M.

Biblioteka Analiz jest jednym z patronów medialnych VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Poligraficznej dla Uczniów.

Podaj dalej
Autor: (fran)