Poniedziałek, 27 września 2021

Należąca do Empiku spółka Virtualo wygenerowała w 2020 roku przychód w wysokości 61,6 mln zł, co oznacza wzrost o 90 proc.  w stosunku do roku 2019.

W tym samym okresie spółka poniosła koszty działalności operacyjnej na poziomie 57,6 mln zł. Koszty wzrosły o 87 proc. w stosunku do kosztów roku 2019. Spółka w roku 2020 wygenerowała zysk netto na poziomie 4,1 mln zł.

Firma Virtualo jest czołowym dystrybutorem produktów cyfrowych (e-booków, audiobooków, e-prasy oraz gier cyfrowych). Współpracujemy z ponad 20 e-księgarniami (m.in. Empik.com, Legimi.com Gandalf.com.pl, Publio.pl, Ebookpoint.pl) oraz z ponad 800 wydawcami (m.in. Grupa Wydawnicza Foksal, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Muza, Czwarta Strona, Wydawnictwo Marginesy, Fabryka Słów, Wydawnictwo Agora).

Współpracuje również bezpośrednio z ponad 400 autorami książek i twórcami podcastów.

W ofercie Virtualo pod koniec 2020 roku dostępnych było ponad 50 tys. książek, zarówno specjalistycznych, jak i beletrystyki, a także ponad 26 tys. audiobooków w formie plików mp3.

Jak zaznaczono w sprawozdaniu do KRS, bardzo istotna jest współpraca w ramach grupy kapitałowej, która pozwala na szybkie reagowanie na trendy rynkowe. Efektem tej współpracy jest rozszerzenie sprzedaży treści elektronicznych na kanały mobilne poprzez aplikację Empik oraz EmpikGO

Podaj dalej
Autor: ET