Piątek, 2 grudnia 2022

Każdego roku w grudniu Instytut Pantone ujawnia kolor, który najlepiej odpowiada naszej zmieniającej się rzeczywistości. Ogłoszono, że przyszły rok będzie należał do barwy Viva Magenta.  „Niecodzienny kolor na niecodzienne czasy” – tak uzasadnia wybór Instytut Pantone.

“W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co jest prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonej i jest inspirowana czerwienią koszenili, jednym z najcenniejszych barwników należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednym z najsilniejszych i najjaśniejszych, jakie znał świat” – czytamy.

Wybierając kolor roczny, instytut wziął również pod uwagę wyzwania, przed którymi stanęliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu pandemii Covid-19.Przyszedł czas, by wybrać kolor, który wzbudza nadzieję, siłę i dynamikę – wskazano.

“Jest odważny, nieustraszony, przedstawia optymizm i radość – i wiemy, że wszyscy bardzo tego potrzebujemy” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

Autor: ET