Wtorek, 18 marca 2003
Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze PIK odbędzie się 28 marca 2003 w Sali Konferencyjnej NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie. W porządku przewidziano m.in. sprawozdanie Rady PIK, dyskusję na temat zmian w statucie Izby, a także wybory: prezesa, 8 członków Rady PIK, 5 członków Komisji Rewizyjnej i 12 sędziów Sądu Koleżeńskiego. Ponadto na Walnym odbędzie się ważna dyskusja nad uchwałą w sprawie przystąpienia PIK do stowarzyszenia "Polska Książka". Początek obrad godz. 11.00, przewidywane zakończenie - godz. 16.00. *** Biuro Izby rozesłało do członków Izby projekt zmian w statucie oraz opinie na ich temat (z wydawnictwa LexisNexis, Krzysztofa Raniowskiego - współtwórcy pierwotnej wersji oraz Krzysztofa Kalety). 28 marca należy spodziewać się długiej dyskusji na tematy ogólne. Wprowadzanie nowej wersji statutu może zająć więcej czasu niż jedno posiedzenie członków Izby. Kluczowym momentem najbliższego walnego będą zapewne wybory. Jeszcze kilka tygodni temu wymienianych było kilka nazwisk przyszłego prezesa PIK. Z zebranych ostatnio opinii wynika, że najsilniejszą, a kto wie czy nie jedyną, kandydatką na to stanowisko jest Dorota Malinowska-Grupińska. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że istnieje porozumienie pomiędzy dwiema najsilniejszymi dziś sekcjami w PIK - wydawców edukacyjnych i pozaedukacyjnych. W praktyce może to oznaczać m.in. współdziałanie tzw. Grupy G-8 (prywatnych wydawców edukacyjnych) i wąskiej grupy z Prószyńskiego (około 14 wydawców pozaedukacyjnych, znanych z kilku wspólnych akcji - listu w sprawie hurtowni Nova, wniosku o upadłość Wkry, grudniowych KTK). Na płaszczyźnie personalnej będą to zapewne wspólne inicjatywy Doroty Malinowskiej i Piotra Marciszuka oraz ich najbliższych współpracowników - których? - okaże się na Walnym. O przyszłym składzie Rady jest cicho. Wszelkie rozmowy …
Wyświetlono 25% materiału - 255 słów. Całość materiału zawiera 1022 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się