Poniedziałek, 23 grudnia 2002
Walne Zgromadzenie PIK: Od kwietnia nowe władze Skrócenie kadencji obecnych władz PIK, głębokie zmiany w statucie, przesunięcie kilku punktów agendy do następnego walnego - to najważniejsze decyzje Walnego Zgromadzenie, które odbyło się przy okazji Krajowych Targów Książki 13 grudnia br. w PKiN. Walne trwało ponad 5 godzin. Nie ściągnęło nawet jednej trzeciej uprawnionych do głosowania. Wg danych biura Izby, PIK zrzesza obecnie 267 członków, w tym 205 wydawców, 35 księgarzy, 23 hurtowników i 4 innych, a 13 grudnia reprezentowanych było zaledwie 83 członków, fizycznie obecnych było jeszcze mniej, bo ok. 70 przedstawicieli firm należących do Izby. W pierwszej połowie obrady toczyły się w leniwej atmosferze - zaprezentowane zostały sprawozdania Rady oraz sekcji PIK. Większość z nich jest już umieszczona na stronie www.pik.org.pl, wszystkie będą dostępne na początku stycznia. Sprawozdanie prezesa Izby zostało przyjęte przy dwóch głosach wstrzymujących się. Następnie odbyła się kilkunastominutowa wymiana zdań na temat sformułowania "konstruktywne". Była to rozmowa w stylu: "Nie rozumiem, czego pani nie rozumie", "dziwię się, że pan się dziwi", na szczęście strony sporu dość szybko doszły do porozumienia, że dyskusja jest jałowa. W tej części obrad zdecydowanie najmocniej wypadła Zofia Szpojankowska z księgarni Leksykon, która złożyła rezygnację z członkostwa w PIK wobec faktu, iż Ars Polona zdecydowała się na zorganizowanie targów książki w grudniu. Zofia Szpojankowska przypomniała jednocześnie, że na poprzednim walnym podobne deklaracje składali także inni księgarze. Mówiła, że jest to decyzja trudna, tym bardziej, że należy do PIK od początku istnienia Izby. Wydawało się, że będzie to początek dyskusji na temat KTK, zwłaszcza wobec faktu, że na sali znajdowali się przedstawiciele wydawnictw, które zrezygnowały z udziału w tegorocznej imprezie. Tak się jednak nie stało. *** Kolejne punkty obrad - przyjęcie uchwały o terminie zwołania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego i dyskusja nad zmianami w statucie wzbudziły jeszcze więcej emocji. Rada proponowała 3 warianty zmian, Walne zdecydowało się na zmiany daleko idące. Dyskusja na temat tego czy najpierw wybrać nową Radę, a potem zmieniać statut, czy też odwrotnie trwała ok. 30 minut i obie koncepcje miały silnych zwolenników. Ostatecznie przeważył chyba argument Anieli Topoulos, aby najpierw wybrać nową Radę, ponieważ dyskusja nad statutem może ciągnąć się miesiącami (przedsmak można było poczuć na sali 13 grudnia). Pojawiło się bowiem kilka koncepcji - głównie chodziło o to, czy projekt statutu ma być jeden, czy też od razu członkowie powinni dostać kilka wersji do przemyślenia. Stanęło na jednym i Rada PIK została zobowiązana do przedstawienia nowego projektu statutu do 15 lutego 2003 roku. Rada PIK rekomendowała dwa terminy walnego wyborczego - do końca I kwartału 2003 lub …
Wyświetlono 25% materiału - 419 słów. Całość materiału zawiera 1679 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się